Kahramanmaraş'ta hava sıcaklığı sabit seyrini sürdürürken, zaman zaman sisli ve çok bulutlu hava hafta boyu yüzünü göstermeye devam edecek.

Haftanın ikinci iş gününde (BUGÜN) termometreler gün içerisinde en yüksek 13 dereceyi görürken, sabah saatlerinde şehir genelinde hafif sisli hava etkisini öğlene kadar sürdürüyor.

Çok bulutlu gökyüzünün akşam saatlerine kadar hakim olacağı Kahramanmaraş genelinde hava sıcaklığı gece saatlerinde ise 5 derecelere kadar geriliyor.

YAĞIŞ GÖRÜLMÜYOR

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarından elde edilen verilere göre, Kahramanmaraş için yağış uyarısı yapılmadı.

Yarın için (ÇARŞAMBA) yapılan tahminlere göre Kahramanmaraş genelinde hava sıcaklığı 14 dereceye kadar yükselirken, parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehre hakim olacak.

PERŞEMBE günü için de termometrelerin 13 dereceyi ölçeceğini bildiren meteoroloji, şehir genelinde çok bulutlu ve güneşli gökyüzünün etkili olmasını bekliyor.

CUMA günü için kentte güneşin az görüleceği sıcaklıklar ise 14 derece bandında olacak.

CUMARTESİ günü için de termometrelerin 15 derece bandındaki seyrini sürdüreceğini bildirdi.

ilce-ilce-kahramanmaras-hava-durumu

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Hatay çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Rüzgarın güney ve güneybatı, akşam saatelerinden sonra kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette, Hatay çevresinde yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.