Meteoroloji Kahramanmaraş için 27 Mayıs 2022 Cuma günü hava tahmin raporunu yayınladı.

Kahramanmaraş mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklığı devam ederken, hafta sonu için de yeni uyarı geldi. 

Haftanın son iş gününe sabah saatlerinde 18derecelik bir sıcaklıkla başlayan Kahramanmaraş'ta termometreler öğleye kadar az bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte 34 derecelere yükseliyor.

Akşam saatlerinden itibaren 25derecenin altına düşen termometreler gece yarısı en düşük 23 dereceyi gösteriyor.

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarına göre termometrelerdeki yükseliş hafta sonu etkisini iyiden iyiye hissettirecek.

Yarın için (CUMARTESİ) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde en düşük 19 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve bol güneşli gökyüzü ile birlikte sıcaklık 34 derecelere kadar tırmanacak.

PAZAR günü ise hava sıcaklığı sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 19 derece olurken, gün içerisinde az bulutlu ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte 32 derecelere kadar tırmanıyor.

Muhtar Yeninar: Bu pislik Büyükşehir Belediyesi'nin makamına yakışır Muhtar Yeninar: Bu pislik Büyükşehir Belediyesi'nin makamına yakışır

Haftanın ilk iş günü PAZARTESİ günü için Meteoroloji'den yapılan duyuruya göre termometreler sabah saatlerinde en düşük 19 dereceyi gösterirken gün içerisinde hava sıcaklığı az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte 33 derece seviyelerinde olacak.

SALI günü için yapılan tahminlerde şehir genelinde termometreler gün içerisinde en yüksek 33 dereceyi ölçerken şehre az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü hakim olacak.