Son dakika haberi! Meteoroloji'den Doğu Akdeniz için sağanak yağış uyarısı geldi. Kahramanmaraş'ında aralarında olduğu 5 il için ani sel ve su baskını yaşanabileceğine dikkat çekildi.

Meteoroloji Genel Müdürülüğü, hava durumu tahmin raporunu kamuoyuyla paylaştı. Buna göre; Kahramanmaraş'ında aralarında olduğu 5 il için yarın öğleden sonra yağışlı havanın etkisi altına gireceğini bildirdi.

CHP'li Ateş'ten Güvenç'e yanıt: "Sayın Celalettin Güvenç it kopuk arıyorsan çevrene bak" CHP'li Ateş'ten Güvenç'e yanıt: "Sayın Celalettin Güvenç it kopuk arıyorsan çevrene bak"

Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinin (Onikişubat, Türkoğlu, Andırın, Göksun) yanı sıra Hatay, Osmaniye, Adana, Mersin için uyarının yapıldığı Meteoroloji'nin açıklamasında şöyle denildi: 

"Yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’de görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye çevreleri ile Mersin’in doğu, Adana’nın kuzey ve doğu, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

uyari-saganak

mtr