Müstehcen fotoğraflar paylaştığı iddiasıyla 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sosyal medya fenomeni Merve Taşkın'ın duruşmaya girerken tercih ettiği kıyafet olay oldu. Taşkın'ın ifadesi de ortaya çıktı.

Fenomen Merve Taşkın’ın sosyal medyadan teşhircilik yaparak müstehcen fotoğraflar paylaştığı iddiasıyla yargılanmasına devam edildi. Taşkın savunmasında, ‘’Müstehcen olduğu iddia edilen fotoğrafların da müstehcen olduğunu düşünmüyorum’’ dedi.

İddianamede, Merve Taşkın'ın Instagram hesabı üzerinden teşhircilik yaparak müstehcen fotoğraflarını paylaştığı, bir internet sitesinden çıplak fotoğraflarını koyarak satışa çıkardığı bu fotoğrafların herkese açık olup herkesin gördüğü belirtilerek şikayet üzerine soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Müstehcenlik davasında yargılanan Merve Taşkın'ın duruşma kıyafeti olay oldu - Resim: 1

Merve Taşkın'ın mahkemeye gelirken giydiği kıyafet ise görenleri şaşırttı. 

Taşkın savunmasında, “Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Siteye 2022 Mart ayında üyelik oluşturdum. 2-2,5 ay sonra üyeliğimi sonlandırdım. Site kapalı ve görüntüler yok. Dolandırıcıymış, ben de sorun yaşadım” dedi.

Müstehcenlik davasında yargılanan Merve Taşkın'ın duruşma kıyafeti olay oldu - Resim: 2

Bahsi geçen siteye 18 yaşından küçüklerin üye olamadığını sözlerine ekleyen Taşkın, şu ifadeleri kullandı:

"Siteyi sosyal medyadaki takipçi sayımı arttırmak amaçlı kullandım. Sitede herhangi bir fotoğraf ya da video satışı yapmadım. Ayrıca dosyaya konu edilen müstehcen olduğu iddia edilen fotoğrafların müstehcen olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşımın ablası beni tehdit ediyordu. Şikayetimi geri çekmediğim için açılmış bir davam var. Beni manipüle etmek amacıyla şikâyetçi oldular. Çok zor durumda kaldım. Söz konusu görseller benim sosyal medyamda mevcut olan görseller. Instagram'da topluluk kuralları vardır bunları ihlal etmemiz söz konusu olamaz."

Müstehcenlik davasında yargılanan Merve Taşkın'ın duruşma kıyafeti olay oldu - Resim: 3

Duruşmada sanık avukatları, müvekkiline iftira atılması sonucu burada yargılandığını söyleyerek mahkemeden beraatını talep ettiler.

Savunmaların ardından ara kararını açıklayan mahkeme, eksik hususların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Müstehcenlik davasında yargılanan Merve Taşkın'ın duruşma kıyafeti olay oldu - Resim: 4

Müstehcenlik davasında yargılanan Merve Taşkın'ın duruşma kıyafeti olay oldu - Resim: 5

Aleyna Tilki yine sosyal medyanın dilinde Aleyna Tilki yine sosyal medyanın dilinde

Müstehcenlik davasında yargılanan Merve Taşkın'ın duruşma kıyafeti olay oldu - Resim: 6

Müstehcenlik davasında yargılanan Merve Taşkın'ın duruşma kıyafeti olay oldu - Resim: 7