Gazeteci Mehmet Tezkan, Halk TV'de kaleme aldığı bugünkü yazısında zeytinliklerin ardından SİT alanlarının da imara açılması üzerine dikkat çeken bir analiz yayınladı ve "Erdoğan iktidardan gideceğini görüyor" dedi.

Sedat Peker'den gece yarısı tweetleri | İddialar ortaya atıldı ortalık toz duman oldu Sedat Peker'den gece yarısı tweetleri | İddialar ortaya atıldı ortalık toz duman oldu

Gazeteci Mehmet Tezkan, kaleme aldığı bugünkü yazısında zeytinliklerin ardından SİT alanlarının da imara açılması üzerine dikkat çeken bir analiz yayınladı. Tezkan "Erdoğan iktidardan gideceğini görüyor. Talan serbest" dedi. 

Gazeteci Mehmet Tezkan bugünkü köşe yazısında, zeytinliklerin ve hemen ardından SİT alanlarının imara açılıyor olmasına ilişkin çok konuşulacak bir değerlendirmede bulundu. "AKP, özelleştirme adı altında her yeri kendi destekçilerine verdi." diyen Mehmet Tezkan, "Kamunun her ihalesini belli insanlar aldı. Havaalanı yapımından elektrik dağıtımına, baraj yapımından otoyola kadar devletin parası aynı insanlara gitti." ifadelerini kullandı.

"Gelelim zeytinliklerin maden sahasına, SİT alanlarının yapılaşmaya açılmasına.." diyerek büyük tepki çeken karara ilişkin tespitlerde bulunan Halk TV yazarı Mehmet Tezkan, "AKP, daha doğrusu Erdoğan iktidardan gideceğini görüyor. 2022’nin kış ortasından itibaren de siyasi ricat hareketi yürütmeye başladı. Talan serbest!" ifadelerini kullandı.

Mehmet Tezkan'ın yazısının tamamı için...