RTÜK Başkanı Şahin'den flaş Netflix açıklaması!

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Netflix ve Puhu TV gibi 600'den fazla kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık" dedi.

RTÜK Başkanı Şahin'den flaş Netflix açıklaması!
banner150

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter hesabından Radyo, Televizyon ve  İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmelik'in  yürürlüğe girmesinin ardından Üst Kurul'a yapılan başvurulara ilişkin rakamları  paylaştı.

Şahin, "Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların internet  ortamından sunumuna ilişkin Netflix, Blu Tv, Puhu Tv, Turkcell, Vodafone,  Digitürk, Tivibu gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık." ifadelerini kullandı.

1 Ağustos 2019'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren  yönetmelikle radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın hizmetlerinin internet  ortamından sunumuna, iletimine, medya hizmet sağlayıcılara, yayın lisansı, platform işletmecilerine de yayın iletim yetkisi verilmesine ve söz konusu  yayınların denetlenmesine ilişkin usul ve esaslar belirlenmişti.

Yönetmelikle radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın hizmetlerini  sadece internet ortamından sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcıların, RTÜK'ten  internet ortamında yayın lisansı alması zorunluluğu getirilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.