Netflix Türkiye'de en çok izlenen yapımlar belli oldu

Netflix Türkiye en çok yapımı belli oldu. Yılın son günlerine yaklaştığımız sıralarda, ''Netflix'te acaba en çok izlenen ve popüler olan diziler neler?'' sorusunu akıllara getirdi. İşte detaylar...

Netflix Türkiye'de en çok izlenen yapımlar belli oldu
banner150

Netflix Türkiye, 2019 yılı içerisinde en çok izlenen yapımlarını açıkladı. Bu listeler hazırlanırken Netflix içerisindeki dizi, film ve belgeselleri 28 gün içinde en az 2 dakika izleyenlerin baz alındığını belirtelim.

Son olarak ikinci orijinal yapımı Atiye’yi 27 Aralık cuma günü yayınlayan Netflix, izleyici kitlesinden farklı yorumlar almaya devam ediyor. Ayrıca dizinin henüz ilk günlerinde izlenme sayılarıyla beraber ne kadar dikkat çektiğini fark ediliyor. Netflix Türkiye özelinde 2019 yılında hangi yapımların popüler olduğuna özel bir liste paylaşıldı. Bu listenin 28 gün içinde en az 2 dakika izleyenlerin baz alındığını ve dizilerin popüler sezonlarının istatistiklerine bakılarak hazırlandığının altını çizelim.

Netflix Türkiye’nin en çok izlenen yapımı Atiye dizisi
Netflix’in Türkiye içeriklerinden ikinci orijinal yapımı olan Atiye şimdiden ilk sırayı kapmış görünüyor. Onu ikinci sırada bu sene 3. sezonu yayınlanan La casa de papel izlerken, üçüncü sırada The Witcher yer aldı. Dördüncü sırada ise Hakan: Muhafız’ın 2. sezonu görünüyor. Bu dizileri ise sırasıyla Stranger Things’in 3. sezonu, Black Mirror, Sex Education, The Umbrella Academy, The I-Land ve You izliyor.

Atiye 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?
Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye 27 Aralık tarihinde izleyici ile buluştu. Atiye 2. sezon ise 2020 yılı içerisinde yayınlanacak.

Bunun yanı sıra Netflix Türkiye’de en çok izlenen filmlerin sıralaması da belli oldu. Bunların başında Organize İşler: Sazan Sarmalı yer alıyor. Onu, Martin Scorsese’nin yönettiği ve kadrosunda Al Pacino, Robert de Niro, Joe Pesci gibi usta oyuncuların yer aldığı 3 buçuk saatlik orijinal Netflix yapımı The Irishman izlerken onu sırasıyla 6 Underground, Müslüm, Aykut Enişte, Hedefim Sensin, Murder Mystery, Arif V 216, Triple Frontier ve I Am Mother izliyor.

Peki son olarak en çok izlenen belgesellere gelirsek ilk sıra Gezegenimiz adlı yapıma ait. Onu sırasıyla II. Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (Renkli): S1, Facebook ve Cambridge Analytica skandalını konu edinen The Great Hack, Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates, Homecoming: A film by Beyonce, The Mind, Explained, Formula 1: Drive to Survive, Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı, Street Food: Volume 1: Asia ve The Last Czars takip ediyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.