Mustafa Karataş'ın 'dolar' sorusuna verdiği cevap yankı uyandırdı

Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri İlahiyatçı profesör Mustafa Karataş, "Camiye dolar bağışlasam, dolar artıkça sevabım artar mı?" sorusununda bulunanseyirciye "Evet artar, döviz arttıkça sevap da artar" cevabını verdi.

Mustafa Karataş'ın 'dolar' sorusuna verdiği cevap yankı uyandırdı
banner150

Ramazan ayının gelmesiyle beraber şaşırtan sorular yine gündemde. Show TV'de yayınlanan "Zahide Yetiş ve Mustafa Karataş"adlı programın 108. bölümünde, bir seyircinin Prof. Dr. Mustafa Karataş'a sorduğu soru sosyal medyayı salladı.

Bir seyirci, Karataş hocaya "Geçen sene merak ettiğim bir soru vardı. Herkes hem gülüyordu hem de alt metnini merak edilordu. Camiye dolar bağışlasam, dolar artıkça sevabım artar mı?" diye sordu.

Mustafa Karakaş, bu soruya "Artar. Camiye verilen yardımlar sadece cami değil, Allahuteala'ya yapılır. Cenabı hak artırıyor. Sizin sevabınız ne kadar iş görüyorsa, ne kadar uzun sürüyorsa o kadar sevabı artar. Dolayısıyla döviz artarsa sevap da artar." diye yanıt verdi.

Soru ve cevap sosyal medyada gündem oldu. İşte gelen bazı tepkiler:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.