banner232

Maraşlı'nın Celal Kün'ü Burak Deniz kimdir, kaç yaşındadır? Oynadığı dizi ve filmler

Burak Deniz, ATV'de ilk bölümü ekrana gelen Maraşlı dizisinde 'Maraşlı' karakteri olarak Celal Kün'ü canlandırıyor. Dizi, izleyiciler tarafından beğenildi ve sosyal medyada çok konuşuldu. Burak Deniz ismi de izleyenler tarafında merak konusu oldu. Peki, Burak Deniz kimdir, kaç yaşındadır, hangi dizi ve filmlerde oynadı? İşte merak edilenler...

ATV'nin yeni dizisi olan ve özellikle Kahramanmaraşlılar tarafından yoğun ilgiyle izlenen Maraşlı'nın ilk bölümü diziseverler ile buluştu. Milyonların heyecanla izlediği ve Uyanış: Büyük Selçuklu'dan sonra en çok konuşulan konularından birisi olan dizinin yeni bölümü bomba etkisi yarattı.

Sosyal medya mecralarında diziye dair birçok yorum ve paylaşım yapıldı. Dizinin başrol oyuncularından olan 'Maraşlı, Celal Kün' karakterine hayat veren Burak Deniz de dikkat çeken isimlerden biri. Burak Denizkimdir, kaç yaşında, hangi dizi, filmlerde oynadı şeklinde aramalar yapıldı. İşte Burak Deniz hakkında detaylar haberimizde...

BURAK DENİZ KİMDİR?

Burak Deniz, 20 Ekim 1989 yılında İzmit'te doğdu. Televizyon ekranlarında ilk kez 2011 yılında yayınlanan Kolej Günlüğü adlı dizi ile yer aldı.

Üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Sanat Tarihi bölümünde tamamlayan oyuncu 2011 yılında yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı “Kolej Günlüğü” adlı dizi ile kariyerine adım attı.

2012 yılında “Sultan” dizisinde Tarık karakterini canlandıran oyuncu, aynı dizide Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Nur Sürer ve Settar Tanrıöğen ile birlikte aynı kadroda yer almıştır.

2013 – 2014 yılında “Kaçak” dizisinde yer alan Burak Deniz, bu diziyle büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

2015 yılında “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinde Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Büşra Develi ve Dilan Çiçek Deniz ile birlikte oynamıştır.

2016 yılında “Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde bu kez kamera karşısına Hande Erçek ile birlikte geçmiştir.

Aynı dizide yer aldığı oyuncu Büşra Develi ile bir dönem birliktelik yaşayan Burak Deniz, yakın zamanda sevgilisi Büşra Develi ile yollarını ayırdı.

ROL ALDIĞI DİZİLER

Mucize Doktor (Beliz, 2019)
Kolej Günlüğü (Onur, 2011)
Sultan (Tarık, 2012)
Kaçak (Burak Topçuoğlu, 2013)
Medcezir    (Aras, 2015
Tatlı Küçük Yalancılar (Toprak Kaynak, 2015)
Gecenin Kraliçesi (Mert, 2016)
Aşk Laftan Anlamaz    (Murat Sarsılmaz, 2016-2017)
Bizim Hikaye (Savaş Aktan, 2017-2019)
Maraşlı (Maraşlı, 2021-)

ROL ALDIĞI İNTERNET DİZİSİ

Yarım Kalan Aşklar (Ozan / Mehmet Kadir Bilmez, 2020)    

ROL ALDIĞI SİNEMA FİLMİ

Arada (Ozan, 2018)

Kaynak: Kanalmaras.com / İsa Aslantaş

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 13:54
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.