Kanal Maraş'tan kamuoyuna açıklama

Kanal Maraş haber sitesi, kurumun adı kullanılarak sahte sosyal medya hesaplarıyla paylaşılan haberlere itibar edilmemesi konusunda takipçilerine uyarıda bulundu.

Kanal Maraş'tan kamuoyuna açıklama

Kanal Maraş'tan yapılan açıklamada, internet ortamında ve sosyal medyada bazı manipülatif yayınların Kanal Maraş ile ilişkilendirilerek yapıldığı bildirildi.

Vatandaşlardan bu tür manipülatif yayınlara itibar etmemeleri istenen açıklamada, "Sosyal medya ortamında Kanal Maraş'a ait olmayan haberlerin Kanal Maraş haberiymiş gibi web ortamında ve sosyal medyada kullanıldığı tespit edilmiştir. Bu tür sayfalar kamuoyunu yanıltmak üzere kötü niyetli kişiler tarafından hazırlanmıştır. Bu içerikli yayınların Kanal Maraş ile hiçbir ilgisi yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

FACEBOOK İLE İLETİŞİME GEÇİLDİ
Facebook ile yapılan iletişimde Kanal Maraş facebook sayfasına mavi rozet talep edildi. Kanal Maraş tarafından yapılan haberlere ulaşmak için, "www.kanalmaras.com" adlı internet sitesi ile Kanal Maraş'ın onaylı Facebook, sayfasının, ayrıca Twıtter, ve Instagram sayfalarınında kullanılması gerektiği vurgulandı.

SAHTE HESAPLAR KAPATILDI
Yapılan inceleme doğrultusunda Facebook Kanal Maraş adına açılan sahte hesapları kapattı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 12:28
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.