Büyük şok! Acun Ilıcalı bunu hiç beklemiyordu

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8, Masterchef Türkiye’de Uğur Yılmaz Deniz'in ihraç edilmesi nedeniyle sosyal medyada boykot edildi.

Büyük şok! Acun Ilıcalı bunu hiç beklemiyordu

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 kanalında yayınlanan Masterchef adlı ‘yemek yapma yarışması’ programında, yarışmacılardan Uğur Yılmaz Deniz, geçmişteki sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek diskalifiye edildi. Kararın yarışmacının yüzüne açıklanması ve yarışmacının döktüğü gözyaşları, bir ‘şov’ nesnesi gibi kullanılarak saniye saniye ekranlara getirildi. Bu görüntülerin ardından kamuoyunda “TV8’i boykot etme” çağrısı yapıldı.

Uğur Yılmaz Deniz’in yarışmadan bu şekilde ihraç edilmesinin ardından, sosyal medyada Twitter kullanıcıları TV8’e tepki gösterdi. Konu, ekşisözlük’te ve Twitter’da en fazla tartışılan başlıklardan biri oldu.

Binlerce kişi, bir insanın gözyaşlarının şov nesnesi haline getirilmesine tepki göstererek, “TV8’i izlememe” çağrısında bulundu. Paylaşımlarda, “Masterchef yarışmasında genç bir insanı topluma linç ettiren ve bundan reyting kasan bu kanalı boykot ediyor ve sizleri de bu boykota davet ediyorum” şeklinde yorumlar yapıldı.

Yapılan paylaşımların pek çoğunda, her ne kadar geçmişte hata yapmış olsa da insanların bu şekilde rencide edilmesinin modern toplumların değer yargılarına aykırı ve çağdışı bir yaptırım olduğu vurgulanarak, başta Acun Ilıcalı olmak üzere TV8 kanalı toplumdan özür dilemeye davet edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurcan kara
Nurcan kara - 5 ay Önce

Çok çok çok ayıp. Bir gencin çocuk yaşta yaptığı bir sosyal medya yayınından dolayı bu kadar rencide etmek hiç yakışmadı. Potada eleyip gönderseydinizde reyting uğruna bir gencin hayatıyla böyle oynamasaydınız. Keşke yarışmaya almadan geçmiş sosyal medya hesaplarını araştırıp öyle yarışmaya alsaydınız. Yazıklar olsun. Allah gözünüzü doyursun

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.