Pandemide maske takmama gerekçesiyle vatandaşlara kesilen 2,7 milyar liralık para cezasının torba yasayla affedileceğini söyleyen Elitaş, ödenen cezalara ilişkin ise, “Onlar geri iade olmaz” dedi.

52 maddeden oluşan torba kanun teklifini bugün TBMM’ye sunacaklarını açıklayan AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, pandemi döneminde vatandaşlara sokağa çıkma yasağını ve maska takma zorunluluğunu ihlal ettikleri gerekçesiyle kesilen 2,7 milyar liralık para cezasının bu yasayla affedileceğini ifade etti.

Bakan Murat Kurum: 'Yaklaşık sıfır enerjili binalar uygulamamıza 81 ilimizde başlıyoruz' Bakan Murat Kurum: 'Yaklaşık sıfır enerjili binalar uygulamamıza 81 ilimizde başlıyoruz'

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ödenen cezalara ne olacağına ilişkin gelen soruyu, “Onlar geri iade olmaz. Onu nasıl takip edeceksiniz, ne yapacaksınız” ifadeleri ile yanıtladı.

Vatandaşlara toplam 2,7 milyar lira ceza kesildiğini hatırlatan AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Toplam 2,7 milyar liralık, maske ve sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlarımıza yazılmış cezalar vardı. 2,7 milyar liralık rakamdan da vazgeçilmiş oluyor." açıklamasında bulundu.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, koronavirüs pandemisinde maske takmadıkları ve sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle kesilen cezaları ödeyenlerin parasını geri alıp almayacağına ilişkin soruya ise “Onlar geri iade olmaz.

Biliyorsunuz bütün düzenlemelerde o vardır. Onu nasıl takip edeceksiniz, ne yapacaksınız” diye yanıt verdi.