Son günlerde marketlerde artan fiyatlara kızan ve tarlasındaki sebzeleri ihtiyaç sahiplerine açan Fethi Çakmak, 7 tonluk sebzesini dağıttı.

Ülkemizin gündeminde son dönemlerde market fiyatlarında uygulanan fahiş fiyatlar yer alıyor. Ürünlere uygulanan bu fiyatlara kızan bir üretici yaklaşık 20 bin TL değerindeki 7 tonluk sebzesini, ihtiyaç sahiplerine verdi. 

7 TON SEBZEYİ ÜCRETSİZ DAĞITTI

Elazığ’da yaşayan ve çiftçilik yapan sebze üreticisi Fethi Çakmak, market raflarında sebze ve meyvelere uygulanan fiyatlara kızdı.

Kendi tarlasında bulunan ve yaklaşık 20 bin TL değerinde olan 7 ton sebzeyi ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Bahçesinde halen tonlarca sebze olduğunu dile getiren Çakmak, ihtiyaç sahibi herkesin gelip sebze alabileceğini dile getirdi. 

MSB'den açıklama: 7 terörist etkisiz hâle getirildi! MSB'den açıklama: 7 terörist etkisiz hâle getirildi!

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM YAPMAYI GELENEK HALİNE GETİRECEĞİM

66 yaşında olan uzun süredir çiftçilik yapan Fethi çakmak, Salkaya köyünde yaşıyor.

Yaklaşık 20 dönümlük tarlası olan Çakmak, burada yetiştirdiği sebzeler ile geçimini sağlıyor.

İlk hasadını müşterilerine satan Çakmak geri kalan mahsulünü, pahalı market fiyatlarından etkilenen vatandaşlar için ücretsiz olarak dağıtıyor.

Çakmak, bunu bir gelenek haline getirerek ihtiyaç sahibi ailelere de ulaşabildiğini belirtti. 

İHTİYAÇ SAHİBİ GELİP TARLADAN SEBZE TOPLUYOR

İlk hasat sonrası kalan sebzelerini ihtiyaç sahiplerine açtığını dile getiren Çakmak, isteyen herkesin tarlaya gelip istediği kadar sebze ve meyve toplayabileceğini belirtti.

İhtiyaç sahibi olan herkesi çekinmeden tarlasına beklediğini dile getiren Çakmak, bunu bir gelenek haline getirmek istediğini de belirtti. 

HAYIR İÇİN SATMIYORUM, TOPLAYIP AFİYETLE YESİNLER

20 dönümlük arazisinde 7 tonluk sebzeyi 20 bin TL nakit paraya çevirmek yerine ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı tercih ettiğini dile getiren Çakmak, bu işi hayır için yaptığını paranın kendisi için ikinci planda olduğunu ifade etti.

Şimdiye kadar parayla sebzeleri toplayan halkımıza, katkımız olsun diye para almadan Elazığ halkını toplamalarını duyurduk, duyuruyoruz.

İhtiyacı olan kişiler gelsin, toplasın ve götürsün.