AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e Bayram öncesi denge tazminatı miktarı nedeniyle sözleşmeli personel ve memurları üzerken, CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan sevindiren bir adım geldi.

Kahramanmaraşlıların dertlerini çözemeyen AK Partili Hayrettin Güngör, vatandaştan aldığı ve iller Bankasından gelen paraları, sanki her şey dört dörtlükmüş gibi konserlere, etkinliklere ve sanatçılara yatırdığı öne sürülürken, sanatsal faaliyetlerle şov kokan işler yapan Güngör'ün, belediye bünyesinde çalıştırdığı sözleşmeli personel ve memurların zor günler geçirdiğini görmezlikten geldiği ifade ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde çalışan kadrolu işçilerin aldığı yevmiye miktarını artırması dururken ve sendikanın da bu olaya seyirci kaldığı konuşulurken, yevmiyelerin daha da azaltılacağı işçiler arasında tepkilere neden olmuştu.

Muhtar Yeninar: Bu pislik Büyükşehir Belediyesi'nin makamına yakışır Muhtar Yeninar: Bu pislik Büyükşehir Belediyesi'nin makamına yakışır

SINIFTA KALDI

Son olarak Ramazan Bayramı öncesi sözleşmeli personel ve memurların denge tazminat miktarı konusunda da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün sınıfta kaldığını belirttiler. Hayat pahalılığı ve geçim derdiyle beli bükülen KMBB personeli, Ramazan Bayram münasebetiyle alacakları denge tazminatı ve ikramiyesiyle bir nebze olsun yüzlerinin güleceğini düşünürlerken, verilen denge tazminatı ve bayram ikramiyesi miktarı çalışanları pekte tatmin etmediği ifade edildi.

''ANKARA YÜZDE 120, KAHRAMANMARAŞ YÜZDE 10 DENGE TAZMİNATI MİKTARI, ARADA TAM 11 KAT FARK''

Onlarca Büyükşehir personelinden Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına gönderdikleri mesajda; ''Hayrettin Başkan, biraz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Başkandan feyz alsın. Bizim Hayrettin Başkan, Ramazan Bayramı öncesi sözleşmeli personel ve memurlara, sosyal denge tazminatını nasıl yüzde 10 olarak ödeyeceğini söylüyor. CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Kadrolu-sözleşmeli memur personeli ve iştirak personellerine toplamda yüzde 120 gibi denge tazminatını ödeyeceğini, yani 117 milyonluk bayram ikramiyesi yatırılacağını açıklamasını duymadı mı? Ramazan Bayramı üzeri Hayrettin Başkan biz çalışanları sevindireceği yerde beddua alması ne kadar doğru?'' yazdıkları görüldü.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, paylaşımında şunları kaydetti:

"Sevgili mesai arkadaşlarım,

Kadrolu-sözleşmeli memur personelimizin Nisan ayı maaşına Bayram ikramiyesi olarak sosyal denge tazminatı %120 olacak şekilde ödeme yaptık.

İştirak personelimizin Bayram ikramiyelerini ise Cuma günü yatırarak 117 milyon TL'lik ödemeyi tamamlayacağız.

Mevcut ekonomik koşullarda mağdur olmamanız için yasaların ve imkanlarımızın el verdiği ölçüde yanınızda olmaya devam edeceğiz.

Ailenize ve sizlere şimdiden iyi bayramlar diliyor, emekleriniz için teşekkürlerimi sunuyorum.''

2022-04-28_12-37-18

ARADA BÜYÜK FARK VAR!

İktidar partisi AK Parti'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sözleşmeli personel ve memurlara yüzde 10 sosyal denge tazminatı verirken, CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ise, yüzde 120 sosyal denge tazminatı yatırması KMBB işçilerinde şaşkınlıkla karşılandı. Arada 11 kat farkın olduğu gözlemlenen denge tazminatı miktarı nedeniyle işçiler, ''Hayrettin Güngör'e beddua ettiklerini'' dile getirdiklerinin yazıldığı görüldü.