Bursa'da hırsızlık yaparken mahalleli tarafından suçüstü yakalayıp dövdükten sonra bir direğe bağladı. Vatandaşlar şahsın üzerine "Ben hırsızım" yazılı notlar yapıştırması dikkat çekti.

Merkez Osmangazi ilçesi Küplüpınar Mahallesi 2. Cami sokakta iddiaya göre mahalle sakinleri hırsızlık şüphelisi Rıza P.'yi yakalayarak darp etmeye başladı. Daha sonra ise mahalle sakinleri Rıza P.'yi elektrik direğine bağlayarak "ben hırsızım" yazılı kağıtlar yapıştırdılar.

ben-hirsizim-notlari

7. kattan düşerek ağır yaralanmıştı, ifadesi tam 11 ay sonra alınabildi 7. kattan düşerek ağır yaralanmıştı, ifadesi tam 11 ay sonra alınabildi

POLİS KURTARDI

Seslere uyanan vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri gördükleri karşısında şaşkına dönerken olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri Rıza P.'yi direğe bağladıkları zinciri keserek kurtardı. Feci şekilde darp edilen Rıza P. olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

mahalleli-yakaladigi-hirsizi-dovup-elektrik-diregine-bagladi

CÜZDANININ ÇALINDIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Rıza P. ise telefonun ve cüzdanının zorla alındığını iddia etti. Şüphelinin ise çok sayıda suçtan kaydı olduğu öğrenildi. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

(Kaynak: İhlas Haber Ajansı)