Ünlü isme şok! 5 yıl hapsi istendi...

Adriana Lima ile yaşadığı aşkla adını duyuran Metin Hara’ya ‘sahte doktor’ iddiasıyla dava açıldı. Hara’nın 5 yıla kadar hapsi istendi.

Ünlü isme şok! 5 yıl hapsi istendi...
banner150

Düşünce gücüyle tedavi ve enerji konularında kitapları bulunan Metin Hara’nın “Diploması olmadığı halde hasta tedavi etmek veya tabip unvanını takınmak” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Ekim 2019’da hazırlanan iddianamede, Hara’nın, İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Yüksek Okulu mezunu olduğu, başka tamamlayıcı tıp uzmanı unvanını kullanabileceği bir belgesi ve diplomasının bulunmadığı belirtildi.

İddianamede, 13 Temmuz 2017’de BİMER’e yapılan ve Hara’nın, tıp eğitimi almamasına rağmen kurmuş olduğu sistemle danışmanlık adı altında yüksek paralar karşılığı umut tacirliği yaptığı ihbar da hatırlatıldı. İddianamenin devamında bu ihbar üzerine Hara’ya ait İnsana Güven Eğitim Danışmanlık şirketinin faaliyet izni olmadığı gerekçesiyle mühürlendiği de anlatıldı. 

Kendisini doktor diye tanıtmadı

Metin Hara’nın avukatı Gökçe Kılıç Gülsaran tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlara yer verildi:

“Metin Hara herhangi bir ortamda kendini doktor olarak tanıtmış değildir. İş yerinin Sağlık Bakanlığı tarafından mühürlediği iddiası da gerçek dışıdır. Hara bu şekilde gerçek dışı bir haberle basında yer almaktan büyük bir üzüntü duymaktadır. 2017 senesinde yaşanan ve yargılaması devam eden bir konu ile ilgili olarak kamuoyu nezdinde müvekkili mahkum eden yayınlar yapılması hukuka aykırıdır. Süreç sonunda gerçekler ortaya çıkacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.