Teröristler korkudan bu anonsu geçtiler!

Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Raco belde merkezinde kontrol ele alındı. Operasyon kapsamında Mehmetçik ve ÖSO birliklerinin ilerleyişini gören terör örgütünün sözde yöneticileri, Raco'da bulunan teröristlere telsizden 'acil' anons geçti, "Burası düşerse, Afrin'e kadar durduramazsınız" dedi. Örgütün Kandil kadrosundan 200 teröristin etkisiz hale getirildiği bölge, dağlık yapısıyla PYD'nin yoğun faaliyetler yürüttüğü kritik bir nokta olarak bilinmekte.

Teröristler korkudan bu anonsu geçtiler!

Türk Silahlı Kuvvetleri meskûn mahal operasyonu öncesi saha temizliğine devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik kara ve hava operasyonları devam ediyor. Harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 434 oldu.

RACO BELDE MERKEZİ ELE GEÇİRİLDİ

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Raco belde merkezini ele geçirdi. Çatışmalar yer yer sürüyor.

Yeni Şafak Muhabiri Yılmaz Bilgen, bölge kaynaklarından elde ettiği bilgileri TVNET yayınında aktardı.

TERÖRİSTLER ANONS GEÇTİ

Bölgedeki en yüksek dağların bu bölgede olduğunu ve terör örgütünün yoğun bir şekilde terörist faaliyetlerde bulunduğunu ifade eden Bilgen, TSK ve ÖSO'nun Raco'ya girmesiyle birlikte PYD'lilerin geçtiği telsiz anonsunda yer alan ifadelerini paylaştı.

''BURASI DÜŞERSE, AFRİN'E KADAR DURDURAMAZSINIZ''

Terör örgütünün yönetim kadrosundaki bir teröristin "Burası düşerse, Afrin'e kadar durduramazsınız" diye anons geçtiğini aktardı.

Bilgen, bugüne dek Raco'da 200'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini ve birçoğunun Kandil kadrosundan olduğunu bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE

banner55

banner57