Onur Akay duyurdu! Ünlü isim hayatını kaybetti

Ses sanatçısı Onur Akay, canlı yayında söz yazarı Ahmet Kaçar’ın vefat ettiğini duyurdu.

Onur Akay duyurdu! Ünlü isim hayatını kaybetti
banner150

Ses sanatçısı Onur Akay, canlı yayında söz yazarı Ahmet Kaçar’ın vefat ettiğini duyurdu.
Magazin camiasında Felaket Tellalılakabı ile ünlenen ses sanatçısı Onur Akay’dan canlı yayında kötü haber geldi.
 
Beyaz TV’de yayınlanan Tahir Sarıkaya’nın programına, bu sabah telefon bağlantısı yapan Onur Akay, Türk müziği bestecisi Şükrü Tunar’ın şarkılarının yazarı ve şarkılarını ise Müzeyyen Senar’dan Zeki Müren’e, Bülent Ersoy’dan Emel Sayın’a kadar en ünlü isimlerin okuduğu söz yazarı Ahmet Kaçar’ın, tedavi gördüğü hastanede vefat ettiğini duyurdu.

Onur Akay, canlı yayında şu açıklamayı yaptı:
 
"Unut Beni Kalbimdeki Hicranla Yalnız Kalayım ve Anar Ömrümce Gönül Giden Sevgilileri gibi TRT repertuvarında 20'nin üzerinde eseri bulunan değerli söz yazarımız Ahmet Kaçar, Görele Devlet Hastanesi’nde vefat etti.
 
Şükrü Tunar’ın bestelerinin söz yazarı olan Ahmet Kaçar’ın şarkılarını Müzeyyen Senar’dan Zeki Müren'e, Bülent Ersoy’dan Emel Sayın’a kadar çok sayıda isim okumuştu.
 
Ahmet Kaçar’ın cenazesi Giresun’un Görele ilçesinde bulunan Hasan Ağa Camii’nde, bugün ikindi namazından sonra son yolculuğuna uğurlanacak ve Sağlık Köyü aile mezarlığında toprağa verilecek.”
 
'ÖDÜLÜMÜ İTHAF EDİYORUM'
 
Onur Akay, bugün canlı yayında Hayatına Bir İyilik Kat Platformu ve Umutlu Mutlu Çocuklar Platformu’ndan 'Yılın Söz Yazarı Ödülü'nü de alacağını söyleyerek, canlı yayında ödülünü vefat eden söz yazarı Ahmet Kaçar’a ithaf etti.
 
AHMET KAÇAR KİMDİR?
 
1926'da Görele'nin Çürükeynesil (Sağlık Köyü – Çillioğlu Mahallesi) Köyünde doğdu. 2. Dünya Savaşı'nın getirdiği yoksulluklar sonucu eğitimi lise yıllarında yarıda kaldı.
 
Hayatının en verimli yıllarını tapu sicil memuru olarak sürdürdü. Emekli olduktan sonra zamanını tümden şiire, müziğe, çiçeklere ayırdı.
 
KİMBİLİR (1963), YALANCI (1984), SON UFUKLAR (1995) ve son olarak YILLAR (2004) Ahmet Kaçar'ın yazdıklarını, söylediklerini tümü ile bir araya topladığı eserlerdir.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.