Cüneyt Arkın: Tarih bilinci olan genç Amerikan tıraşı olmaz, küpe takmaz

Kara Murat ve macera filmleriyle aklımızda yer eden Cüneyt Arkın, tarih bilinci olan gençlerin yapmaması gerekli olan şeyleri sıraladı.

Cüneyt Arkın: Tarih bilinci olan genç Amerikan tıraşı olmaz, küpe takmaz

Aksiyon ve dram filmlerinin efsane ismi, Türk sinemasının çınarı, 83 yaşını geriden bırakan Cüneyt Arkın, gündeme özel açıklamalarda bulundu.

Gençleri kendi kültürlerine sahip çıkmaya davet eden ve Malkoçoğlu, Kara Murat, Battal Gazi gibi tarihi karakterlere hayat veren Arkın, bir Türk gencinin neleri yapıp neleri yapmaması gerektiğini anlattı.

Sabah gazetesinden Yeşim Alkan'a konuşan usta oyuncu, gençlere tarihle ilgili nasihatlar vererek şu ifadelerle seslendi;

AMERİKAN'IN MÜZİĞİNİ DİNLERSİN AMA HAYRAN OLMAZSIN
Tarih bilinci olan insan Amerikan tıraşı olmaz, Amerikan küpeleri takmaz. Müziğini dinlersin ama onun hayranı olmazsın. Tarih bilinci olan genç, Türk Müslüman bilincini değiştirdiği için öyle yaşar. Çok olumlu bakıyorum.

"ERKEKLERE HAYRET EDİYORUM"
Şimdi erkekler kaşlarıyla bile oynuyor. Hayret ediyorum. Bu bir ambalaj, kutunun içinde bir şey yok, değer yok. Giderek insanlar android oldu. Yarı insan, yarı robot oldu. Teknoloji insanları o hâle getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.