'Adam olmak zor!'

Bergüzar Korel, ''Adam olmak zor, erkek olmak kolay'' dedi...

'Adam olmak zor!'
banner150

 

Bergüzar Korel HTHayat’a özel hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Kadınlara uygulanan şiddetin hiçbir açıklaması olamayacağını söyleyen Korel, şiddet eğilimli erkeklerin erkeklik ve adamlık arasındaki farkı anlaması gerektiğini söyledi.. Magazin gündemine doğal haliyle gelmesiyle, annesinin oyunculuğu ikinci plana atmasıyla ilgili her şeyi anlattı…

 

“Belki kadınların bu kadar güçlü ve cesaretli olması hazmedilemiyor. Çünkü bir kadına “Sen yaparsın” denildiğinde kadın üstesinden geliyor. Bir güç savaşı var ortada. Sadece kadına değil insana, hayvana, kısacası nefes alan hiçbir canlıya şiddetin bir açıklaması olamaz. Çocuklara yapılan şiddet beni çıldırtıyor. Bunun ciddi psikolojik bir sorun, acizlik, güçsüzlük olduğunu düşünüyorum. Küçücük bir tokadın bile bir özrü olamaz. Özellikle çocuklara yapılan şiddetin de bilincinde olunmasını istiyorum. Pedofili diye de bir gerçek var. Bu suçu işleyenlerin en ağır şekilde cezalandırılmaları için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Hâlâ pedofili kelimesinin anlamını bilmeyen pek çok insan var. Kadınlara sesleniyorum, sindirilmesinler. Hemen diyecekler ki: “Ohh Bergüzar senin tuzun kuru, çalışıyorsun; istediğin her şeyi yapabilecek ekonomik özgürlüğe sahipsin.” Hiçbirimiz o kadar güçlü değiliz. Lütfen susmasınlar. Her şey konuşarak çözülebilir. Şiddet eğilimi olan erkekler, erkeklik ve adamlık arasındaki farkı anlasınlar. Adam olmak zor, erkek olmak çok kolay.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.