Galatasaray bu sezon beklentilerin hayli altında bir performans sergilenirken, transfer çalışmaları hız kazanmış durumda. Kadrodaki bazı isimlerle de yolların ayrılması gündemdeyken, İskoçya basınından flaş bir iddia ortaya atıldı. Buna göre; Rangers'ın yıldız oyuncusu Ianis Hagi'nin sakatlanmasının ardından Galatasaray'ın yıldızı Morutan için temaslar başladı. İşte detaylar...

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'ta Gençlik Haftası dolayısıyla resim ve fotoğraf sergisi açıldı Kahramanmaraş'ta Gençlik Haftası dolayısıyla resim ve fotoğraf sergisi açıldı

Süper Lig'de ara transferi dönemi sürerken kulüpler temaslarını sıklaştırmış durumda.

Bu kulüplerden olan Galatasaray'da da transfer hareketliliği sürerken, kadroya katılacak isimlerin yanı sıra kadrodan gönderilecek bazı isimler için de çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Bu isimlerden biri de Galatasaray'a geldiği günden bu yana inişli çıkışlı bir perofrmans sergileyen ve son zamanlarda şans bulamayan Olimpiu Morutan...

Rumen yıldız için Sarı-Kırmızılılar'ın kapısı sık sık çalınırken, İskoçya basınından flaş bir iddia ortaya atıldı.

Habere göre; İskoçya 1. Ligi ekiplerinden Glasgow Rangers teknik patronu Giovanni van Bronckhorst, Galatasaray efsanesi Gheorghe Hagi'nin oğlu Ianis Hagi'nin dizinden geçirdiği sakatlık nedeniyle sezonu kapatmasının ardından hedefine Morutan'ı aldı.

Haberde Ianis Hagi'nin operasyon geçirecek ve sezonun geri kalanında forma giyemeyecek olması van Bronckhorst'u bu karara ittiği söylenirken, Morutan'ın Ianis Hagi'nin profilini tam olarak karşılayamadığı belirtildi.

Haberde ayrıca iki ismin de Rumen olduğunun altı çizilirken, Hagi için 'Avrupa'dan talipleri var, Lyon'unda bu talipler arasında olduğu söyleniyor, bu nedenle de Morutan Rangers için uygun bir hedef olabilir' ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Rumen futbolcu için vatandaşı Marius Sumudica'nın çalıştırdığı Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'ın Galatasaray'a kiralama teklifinde bulunduğu iddia edilmişti.