Star TV'de 2. sezonunu geçiren ve bu sezon final yapması beklenen Avlu dizisine bir dönem Kurtlar Vadisi Pusu'da oynayan ünlü isim dahil olacak.

Başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse ve Nergis Öztürk'ün bulunduğu Avlu dizisine flaş bir transfer gerçekleşti. Geçtiğimiz Perşembe günü yayınlanan 35.bölümüyle nefesleri kesen dizinin kadrosuna dahil olacak olan isim, 2016 yılında final yapan Kurtlar Vadisi dizisinde oynamıştı.

Son olarak 2018 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu'nun başrolünde oynadığı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde rol alan usta oyuncu Ertan Saban, Avlu dizisinin kadrosuna katıldı. Saban diziye, 3 bölüm sonra yani 38. bölümde 'Oğuz Okan' rolüyle dahil olacak.

Demet Evgar'ın hayat verdiği Deniz karakteriyle aşk yaşaması beklenen Ertan Saban'ın, Deniz'le çocukluk aşkı olduğu ortaya çıkacak. Peki kariyerinde birçok dizi ve film ekleyen Ertan Saban kimdir?

Ertan Saban, 4 Aralık 1977 tarihinde Yugoslavya, Üsküp’de doğmuştur. Gençliğini burada geçiren Saban, Pedagoji üzerine eğitim gördü.

Saban, Makedonya Devlet Konservatuarı, Tiyatro bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar kardeşi Erman Saban ile birlikte Makedonya Türk Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda sahneye çıktı.

Emanet SON BÖLÜM izle! Kanal 7 ile Emanet 374.bölüm tek parça izle! Emanet SON BÖLÜM izle! Kanal 7 ile Emanet 374.bölüm tek parça izle!

2005 yılında Türkiye’ye gelen Saban, Şehir tiyatrosunda birkaç oyun oynadıktan sonra da İstanbul Halk Tiyatrosu‘nda görev aldı. Türkçesi yeterli olmadığı için ilerletene kadar yönetmen yardımcılığı yaptı.

2007 yılında Türk rock grubu Malt’ın deprem klibinde oynadı. 2005 yılında “Savcının Karısı” adlı dizide tecrübe kazandı. 2008 yılında “Gölgesizler” adlı sinema filminde yol aldı.


Ertan Saban’ın, iki yıl Belçika‘da kanser tedavisi gören eşi İnci Saban 25 yaşındayken 6 Ağustos 2009 tarihinde vefat etti.

Ertan Saban’ın, iki yıl Belçika‘da kanser tedavisi gören eşi İnci Saban 25 yaşındayken 6 Ağustos 2009 tarihinde vefat etti. Saban şu anda kendisi gibi oyuncu olan Ebru Özkan'la evlidir ve bir çocuğu vardır.