SON DAKİKA: Kurtlar Vadisi'nde 'İplikçi Nedim' karakterini canlandıran ünlü oyuncu İsmail İncekara'dan bugün üzen haber geldi. Acı haberi ise yine ünlü sanatçı Zafer Algöz sosyal medya hesabından duyurdu. İşte ayrıntılar

'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu', 'Dar Alanda Kısa Paslaşmalar' ve 'Kurtlar Vadisi' gibi yapımlarla tanınan usta oyuncu İsmail İncekara, 72 yaşında hayatını kaybetti.

Acı haberi Twitter hesabından duyuran Zafer Algöz, "Kıymetli ağabeyim İsmail İncekara vefat etmiş. Güne böyle bir haberle başlamak içimize ateş düşürdü. Başımız sağ olsun dostlar" ifadelerini kullandı.

Dünyanın en tehlikeli işlerinden! Akrep çiftliği kurdu, zehirden para kazanıyor Dünyanın en tehlikeli işlerinden! Akrep çiftliği kurdu, zehirden para kazanıyor

İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Çocukluğu Sakarya ve Kanlıca'da geçti. Kabataş Lisesi'nde yatılı olarak okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünde tamamladı. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu kurulduktan sonra İstanbul'a tayin oldu.