Yuva ve Sel yatağı Venedik film festivali’nde

Emre Yeksan'ın yazıp yönettiği, Biennale College - Cinema programı destekli yeni filmi, Yuva dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde yapacak. Yuva'nın dünyasından ilhamla tasarlanan, Deniz Tortum'un yazıp yönettiği Selyatağı VR filmi ise Venice VR'ın Biennale College bölümünde gösterilecek.

Yuva ve Sel yatağı Venedik film festivali’nde

Emre Yeksan'ın dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl 32. Venedik Uluslararası Eleştirmenler Haftası'nda yapan ilk filmi Körfez'in ardından, ikinci filmi Yuva da dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali, Biennale College – Cinema bölümünde yapacak. Yuva, Venedik Bienali çerçevesinde düzenlenen ve bağımsız sinemacıları destekleyen Biennale College – Cinema'nın 2017/18 döneminde finanse etmeye layık bulduğu üç projeden biri. Anna Maria Aslanoğlu'nun yapımcısı olduğu Yuva, bu programa Türkiye'den seçilen ilk film.

DÜNYAYI KEŞFETMEYE BAŞLAYAN ADAMIN ÖYKÜSÜ

İlk filmi Körfez ile şehirdeki çevre felaketinin ardından yeni bir dünyayı keşfetmeye başlayan bir adamın öyküsünü anlatan Yeksan, bu kez ormanda yaşayan bir adamı takip ediyor. Çekimleri İğneada'da yapılan Yuva, ormanda münzevi bir hayat yaşamayı seçmiş bir adamın, şehre geri getirilmeye çalışılırken, doğanın da bu sürece müdahil olmasıyla, evrendeki yerini arayışının hikâyesini anlatıyor.

VR FİLMİ ‘SELYATAĞI’

Emre Yeksan’ın yazıp yönettiği Yuva'nın dünyasından ilhamla tasarlanan Deniz Tortum’un yazıp yönettiği Selyatağı VR filmi ise Venice Virtual Reality / Biennale College bölümünde gösterilecek. istos film ve Institute of Time işbirliğinde yapılan film, Venice VR bölümünde yer alan Türkiye'den ilk film.

Kaynak: SÖZCÜ

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.