Kahramanmaraş'ın doğa harikası: Değirmendere Şelalesi

Kahramanmaraş'ın en gözde ilçelerinden biri olan Andırın, rengarenk çiçeklerin sarmaladığı Değirmendere Şelalesi, doğaseverlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Kahramanmaraş'ın doğa harikası: Değirmendere Şelalesi
banner150

KanalMaras.com / Detay - Adeta Karadeniz'i arındıran yükselen tepeler üzerinde bulunan ormanlar, sürekli nem çekerler. Şelalelerden gelen su buharı burada yoğunlaşır, sis haline gelir ve buz gibi bir havaya hakim olur.

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesindeki Değirmendere Şelalesi doğaseverlerin yoğun ilgisini çekiyor

Andırın ilçesine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta Boynuyoğunlu köyündeki etrafı dağlarla çevrili Değirmendere Şelalesi doğaseverlerin ve diğer illerden gelen fotoğrafçıların uğradığı yerlerden biri haline geldi.

TURİZM DEĞİRMENDERE ŞELALE'SİNE AKIYOR
Şelalenin, şehirden uzakta doğayla baş başa kalarak stres atmak isteyenlerin gözde mekanı olduğunu belirten doğaseverler, "Değirmendere Şelalesi her mevsim ayrı güzelliğiyle dikkat çekiyor. Yemyeşil doğasıyla kendine hayran bırakıyor. Özellikle yaz aylarını doğayla iç içe geçirmek isteyenler burayı tercih ediyor" dediler.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.