40 yıl önce başladı... Hobisiydi mesleği oldu!

Kahramanmaraşlı Basri Bertizoğlu, 21 yaşında başladığı ve 40 yılı devirdiği gömlek dikme mesleğine devam ediyor. Bertizoğlu, önceleri hobisi olan gömlek dikimini işi yaptı ve mahallenin son gömlekçisi olarak çalışmaya devam ediyor.

40 yıl önce başladı... Hobisiydi mesleği oldu!
banner150

Kahramanmaraş'ta bir esnaf hobi olarak başladığı mesleğinde ilerleyince açtığı iş yerinde 40 yıldır gömlek dikiyor.

MESLEĞİ SAYESİNDE ÇOCUKLARINI OKUTTU
Dulkadiroğlu ilçesinde 40 yıldır gömlek dikerek ekmeğini kazanan 4 çocuk babası Basri Bertizoğlu (61) mahallesinin son gömlekçisi olduğunu ve mesleği sayesinde çocuklarını okuttuğunu söyledi.

"İŞLERİMİZ AZALDI FAKAT ÖZEL MÜŞTERİLERİMİZ VAR"
Müşterilerinin kendisinin diktiği gömlekten başka gömlek giymediğini söyleyen Bertizoğlu, "40 yıldır gömlek dikiyorum. Mesleğim sayesinde çocuklarımı büyüttüm bu yaşa getirdim. Hazır giyim yaygınlaştıktan sonra işlerimiz azaldı, fakat bizim özel müşterilerimiz var. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak, gömleklerini dikip teslim ediyorum. Ben işimi iyi yapmayı tercih ettiğim için ürünlerin en kaliteli olanlarını kullanıyorum. Genellikle gömleklerimizin fiyatları 100 TL' den başlıyor. El işi ve kaliteli üretim yaptığım için müşterimiz tercihini benden yana kullanıyor. Özel olarak bana diktiriyor. Bende mesleğimin tüm zorluklarına rağmen devam ediyorum" dedi.

(Kaynak: İHA)

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.