KSÜ’nün Yeni Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Kanal Maraş'a yaptığı açıklamada, "Bu hastanenin içinden gelen birisi olarak sorunların da farkındayım. Bunlarla ilgili en kısa sürede gerekli adımları atacağız. " dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Alptekin Yasım geçtiğimiz günlerde görevine başlamıştı.

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektörlük binasında gerçekleşen ziyarette, Karaaslan bir süre önce KSÜ Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Yasım'a hayırlı olsun temennisinde bulunarak yeni görevinde başarılar diledi.

Kahramanmaraş'ta 2 minibüs ve 1 araç çarpıştı: 11 yaralı Kahramanmaraş'ta 2 minibüs ve 1 araç çarpıştı: 11 yaralı

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yasım da Kahramanmaraş'ın bütün kurum, kuruluşlarıyla güçlü iletişim ve işbirliği içerisinde olmasının gerekliliğini belirtti.

Prof. Dr. Yasım Kanal Maraş'a yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Biz Kahramanmaraş'ta 3'üncü basamak tek hastaneyiz. Maalesef ki, hizmet yükünü daha çok devlet hastanesi karşılıyor. Biz bu konu da biraz geride kaldık. İlk hedefimiz 3'üncü basamak bir hastanenin layık olduğu vermesi gereken hizmeti vermesini sağlamak. Eksiklerimiz var, bunu biliyoruz.

"KSÜ'DEKİ SORUNLARI BİLİYORUM"

Gerek personel gerekse fiziki yönünden eksiklerimiz bulunuyor. Ama en önemlisi organizasyon eksiğimiz var. Bu organizasyon eksiğini ortadan kaldırırsak kısa süre içerisinde düzeleceğine ümit ediyorum. Bu hastanenin içinden gelen birisi olarak sorunların da farkındayım.

"ADIMLAR ATILACAK"

Bunlarla ilgili en kısa sürede gerekli adımları atacağız."