Gün geçmiyorki KSÜ Tıp Fakultesi yeni bir skandala imza atmasın. Son dönemde hastalara uygulanan skandallarla gündeme gelen KSÜ'de yeni bir skandal patlak verdi.

Kahramanmaraş Sütçü Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve Tıp Fakültesi'nde gün geçmiyor ki bir olay yaşanmasın. Bu kadar olayların yaşandığı hastanede insan sağlığı ile nasıl uğraşıyorlar inanın anlamak mümkün değil. Her geçen gün yeni bir olay, yeni bir sıkandal ortaya çıkımaya dursun. Kentteki yetkililerin artık bu olaylara bir dur deme zamanı geldi ve geçiyor. Eğer yöneticiler yaşanan bu olaylara dur demez ise bakanlık yöneticilere dur diyecek gibi geliyor..

Bildiğiniz gibi ilk önce mobbing zorlaştırılması ile hastane karıştı. Hemde ne karışma. İstifalar peş peşe geldi. Mobbing uygulamasında ortalık o kadar karıştıki kimin kime mobbing uyguladığı bile tartışılır hale geldi. İlk önce çalışanlar bizlere mobbing uygulanıyor diye ayağa kalktı. Ardından 'bazı doktorlar bize de mobbing uygulanıyor' dedi.

Son olarak KSÜ'de organ nakli skandalları peşin sıra gelmeye devam etti. Hastaların sağlam girdiği hastaneden yatalak çıkması yaşananlar pes dedirtmeyede devam ediyor.

BASINA SERVİS EDİLEN HABER DÜŞÜNDÜRDÜ

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nin basına servis ettiği ''KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde Organ Nakil Ameliyatları'' başlıklı haberi okuyanları hem düşündürdü hemde kendini alıkoyamadı.

Kanal Maraş haber merkezinin aldığı iddialar doğrultusunda; KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde son 3 yılda kaç hastaya organ nakli yapıldı? Sadece kentte 10 hastaya organ nakli yapıldığı ancak bu hastaların başka hastanelerde organ nakli yapıldığı öne sürülüyor.

Bizde Kanal Maraş ailesi olarak KSÜ yönetimine soruyoruz;

Kahramanmaraş tarihinin en büyük operasyonu: 150 litre ele geçirildi! Kahramanmaraş tarihinin en büyük operasyonu: 150 litre ele geçirildi!

Haberde bahsi geçen doktorların bu haberden bilgileri var mı?

Bu haberi yapmanızın amacı nedir?

2 yıldan bu yana kadar sorunsuz organ nakli yapıldıysa kaç hastaya yapıldı?

Kamuoyuna açıklama yapacak mısınız?