KSÜ'de eski yönetimin uyguladığı skandallar tek tek ortaya çıkarken, yeni rektörün göreve gelmesiyle açığa alınmalar da başladı. İşte detaylar...


Türkiye, Kahramanmaraş Tıp Fakültesi Hastanesi'nde eski yöneticilerin uyguladığı skandallarla sarsıldı.

Eski rektör Niyazi Can yönetimindeki KSÜ Tıp fakültesindeki büyük skandallar bir bir ortaya Kanal Maraş çıkarmıştı.

Bilindiği gibi eski yöneticilerinin uyguladığı yöntem hem maddi hem manevi olarak hem KSÜ'ye hem de şehre zarar vermeye devam etmekte olduğu görülmekte.

Dün yaptığımız haber ile KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi içerisinde hastaneye ait eczanede bir çok uyarıcı ilacın kayıp olduğunu manşetten duyurmuştuk.

GÖREVDEN ALINMA BAŞLADI

Kanal Maraş'ın haberi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan yeni Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım tarafından oluşan sorunlara el atarak birçok kişiyi görevden alarak adli süreci başlattıkları bilgisi geldi. Açığa alınan isimler arasında H.A, K.S ve Y.K olurken, hastanenin eczane müdürü G.A ise müdürlük görevinden alınarak başka birime gönderildiği öğrenildi.

OLAYLAR HEP KAPATILMIŞ

Hastanenin bir önceki dönem yöneticileri yaşanan olayları hep üstünü kapatarak bu zamana kadar getirdikleri ortaya çıktı.

Yüzlerce kutu ilacın hastane içerisinden nasıl ve kimlere verildiği merak konusu oldu. Eğer bu kayıp kaçak olan ilaçların gençlere satıldığı veya birileri tarafından başka yabancı ellere teslim edildiği ortaya çıkarsa o dönemin yöneticileri nasıl bu vatandaşa hesap verecek.

Geçmiş dönem yöneticileri ve hatta hale hazırda devam eden yöneticilerden hastane müdürü ve eczane müdürü bu olayın içinden nasıl çıkacakları akıllarda soru işareti bıraktı.

Kahramanmaraş'ta gözü yaşlı baba kaçırılan çocuğunun bulunmasını istiyor Kahramanmaraş'ta gözü yaşlı baba kaçırılan çocuğunun bulunmasını istiyor

Uygulanan yöntem ile yine her zaman ki gibi bir kaç personeli mi yakacaklar yoksa sorunu tamamen en kısa sürede tüm suç işleyenleri ortaya çıkarmak mı olacak.

Elde edinilen bilgiler neticesinde, hastane eczanesinden kayıp olan ilaçların hepsi NARKO ilaçları saklanması, sayımı hep kontrol altında tutulması gereken ilaçların olduğu kaydedildi.

Fakat hastane içerisinde bu işlerle yetkili kişiler, hep uyumuş yada uyuma moduna geçmiş durumda olmalı ki bu kadar ilaç ortadan kayıp olduğu iddia ediliyor.

KAMU ZARARINI KİM ÖDEYECEK?

Ayrıca hastane eczanesinde daha önce ulusal basında da yer alan tarihi geçmiş ilaçları ne yaptınız? İmha mı ettiniz? Oluşan kamu zararını kim ödeyecek?