Konya’da 'İz Bırakan Ezgiler' konserinde sahneye atlayan genç, “Konya, uyan artık AK Parti’ye oy verme” diye bağırdı.

Konya’nın ev sahipliği yaptığı 5. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında 'İz Bırakan Ezgiler' konseri dün akşam düzenlendi.

Sanatçı Taner Yüncüoğlu’nun, sözleri Abdurrahim Karakoç’a ait bir besteyi seslendirdiği anda sahneye atlayan M.O., mikrofonu kaptı ve izleyicilere yönelik “Konya, uyan artık AK Parti’ye oy verme” diye bağırdı.

Bu çiçeği koparmanın cezası 109 bin lira Bu çiçeği koparmanın cezası 109 bin lira

Öte yandan, Konya’nın AKP’nin kalelerinden biri olduğu biliniyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da izleyiciler arasındaydı. 12 sanatçının katıldığı konserde, Kasapoğlu sahneye davet edildi. Kasapoğlu, "Konya 2022'nin en güzel gecelerinden birini yaşıyor, 'İz Bırakan Ezgiler', iz bırakan sanatçılarla birlikte hamdolsun.

Birbirinden kıymetli sanatçı dostlarımıza hem bakanlığımız adına hem sizler adına gönülden teşekkür ediyorum. Sizlere de bu geceyi muhteşem kıldığınız için şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah sizlerle bu gönül buluşmalarımıza gerek Konya’mızda gerekse diğer illerimizde Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak devam edeceğiz" dedi.

GÖZALTINA ALINDI

Gazete Duvar'da yer alan bilgilere göre, Bakan Kasapoğlu, daha sonra sahnede 12 sanatçıyla birlikte bir eser seslendirdi. Bakan Kasapoğlu’nun sahneden ayrılmasının ardından devam eden konserde sanatçı Taner Yüncüoğlu’nun sahnesi sırasında M.O. sahneye çıkarak Konyalılara AK Parti’ye oy vermemeleri yönünde çağrı yaptı.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan M.O. daha sonra serbest bırakıldı. Gencin herhangi bir siyasi parti üyesi olmadığı ve alkollü olduğu belirtildi.