Mahkeme, Konya'da 46 yaşındaki eşi Tuba Erkol'u bıçaklayan Bekir Erkol hakkında haksız tahrik ve iyi hal nedeniyle makul bir karar verdi: Sanık eşini öldürürken zevk almadı. Bu nedenle canavarca hisle öldürme suçu oluşmadı.

Benzine mini mini indirimcik! Benzine mini mini indirimcik!

22 Ağustos 2019 tarihinde Konya'nın Karatay İlçesi'nde belediye çöp toplama kamyonu şoförü 42 yaşındaki Bekir Erkol, karısı 37 yaşındaki Tuba Erkol'u çocuklarının gözü önünde 46 yerinden bıçaklayarak katletmişti.

CEZASI DÜŞTÜ
Bekir Erkol, nöbetçi hakim tarafından tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Geçen ay son kez hakim karşısına çıkan Bekir Erkol'a 'karısını kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, haksız tahrik ve iyi hal uygulamasıyla 18 yıl 4 aya indirildi.

SOMUT BİR DELİL YOK İDDİASI
Tuba Erkol'un avukatı ve ailesi, davanın başından itibaren olayın korkunç bir şekilde gerçekleştiğini iddia etti. Sabah gazetesi Tolga Yanık'ın haberine göre, mahkeme makul kararında olayın korkunç bir duygu içinde gerçekleştiğine dair somut bir delil bulunmadığını belirtti.

KADIN ÜYEDEN KARŞI OY

Kararda, Bekir Erkol'un canavarca hisle sanığın eziyet ederek öldürme olayından bir haz, bir mutluluk duyması gerektiği, olayda sanığı haz ve zevk duyduğunu gösterir somut bir delilin olmadığı, o anda şuurunu kaybettiği ifade edildi. Konya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kadın üyesi, sanığa haksız tahrik indirimi verilmemesi gerektiğini belirterek karşı oy kullandı.

(Kaynak: Sabah)