Serdar Zabun: Hepimiz burada Kahramanmaraş'a hizmet için bulunuyoruz

29 meslek komitesi seçimleri Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti.

Serdar Zabun: Hepimiz burada Kahramanmaraş'a hizmet için bulunuyoruz

29 meslek komitesi seçimleri Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının seçimleri yapıldı. 29 meslek komitesi seçimleri yapıldıktan sonra meclis üyelerinin seçimleri yapılacak. Daha sonra ise Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçilecek. Oy kullanan iş Adamları, seçim hakkında ve dönüşümlü başkanlık hakkında, Kanal Maraş'a açıklamada bulundular.

Kahramanmaraş Sanayi ve Ticaret Odası'nda seçimlerin gayet güzel geçtiğini söyleyen Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünsal, "Biraz çekişmeli de olsa birlik beraberlik içinde geçtiğini düşünüyorum. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Birlikte dirlikte kuvvet doğar her zaman bir arada olmamız lazım. Coğrafyamızdan kaynaklanan sorunlar var, o yüzden şehrimizinde birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Tüm buradaki sanayicilerimize tekrardan sesleniyorum, bir olalım beraber olalım iri olalım şehrimizi büyütmek için el ele verelim diyorum. Kendilerine gösterdikleri bu çabalardan dolayı teşekkür ediyorum hayırlı olsun" ifadelerinde bulundu.

İş Adamı Mehmet Beşen bugün gerçekleşen KMTSO seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada “Bildiğiniz gibi Kahramanmaraş’ımızın en büyük sivil toplum örgütü olan Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odası'nın bu gün meslek organ seçimlerini yapıyoruz. Bunun âkabinde inşallah güzel bir yönetim oluşur, Kahramanmaraş’ımızı gerek ekonomik gerek sosyal anlamda en yukarıya taşıyabilecek çalışmalar yapılır” dedi.

KMTSO gerçekleşen seçimle ilgili konuşan Kahramanmaraş AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ise şu ifadeleri kullandı, “Bugün Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odamızın seçimleri var, komitelerle birlikte. Bizde bugün 29. komitede oyumuzu kullandık. Rabbim hayırlı mübarek eylesin inşallah. Tabi söylediğiniz üzere Kahramanmaraş kazanıyor, bu her zaman böyle oldu bundan sonrada böyle olacak. Şehrimizin önde gelen iş insanları iş dünyasının değerli temsilcileri, her meslek grubundan her alandan esnaflarımız kardeşlerimiz bugün burada” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odası tabi şehrin yüz akı o yüzden burada değer vermek lazım diyen İş Adamı Erdal Kanbur, ”Katılım oldukça fazla, tabi demokratik bir seçim oluyor. Bu demek ki iş dünyasının kenetlendiğini gösteriyor bundan da çok çok memnunuz o yüzden de oyumuzu güzelce kullandık. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Seçim hakkında, açıklamada bulunan İş Adamı Şahin Balcıoğlu, amacının ve tek gayesinin Kahramanmaraş olduğunu belirtti. Balcıoğlu, “Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odamızın seçimlerinin hem odamızı için hem Kahramanmaraş için hayırlara vesile olmasını dilerim” diyen Balcıoğlu şöyle konuştu: “İnşallah iyi olacak. Bazı dengeleri de gözeterek bir liste hazırlamaya çalıştık. Özellikle vurgulamak isterim ki, bir gruptan 3 kişi meclise giriyorsa üçüncü kişinin beceriksiz olduğu anlamına gelmiyor. Biz meslek komite üyelerimizin hepsini mecliste görmek istiyoruz" dedi.

29. Grupta olan oy hakkımızı kullandıklarını ifede eden KMTSO Başkanı Serdar Zabun, “Kahramanmaraş için tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum ben. Güzel bir neticede inşallah buradan Kahramanmaraş'ı temsil edecek şekilde arkadaşlarımızın temsil noktasında da hakkının yerini bulacaktır. Kahramanmaraş'a hizmet için hepimiz el ele burada birlikte çalışıyoruz” diye konuştu.

KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ise açıklamalarında, “Biliyorsunuz Ticaret ve Sanayi Odası iş dünyasını temsil eden en büyük kurum, en önemli kurumdur. Bende bu kurumun meclis başkanlığı görevini şu anda yürütmekteyim. Şimdi yeniden meclis üyelerimizi burada, bu seçimde tespit edeceğiz. Burada çok önemli birlik ve beraberlik var, tam demokratik bir ortamda burada üyelerimiz seçim yapmaktalar. Farklı listelerde olabiliyor, biz zaten başkan adayı iki arkadaşımızla da birlikte burada el ele verdiler meclis seçiminde. Özellikle ben meclis başkanı olarak mecliste gerçekten her sektörün en önde gelen doğayenlerinin en saygın mesleği en iyi bilen arkadaşların yer alması için büyük gayret gösterdim. Dolayısıyla burada birlik ve beraberlik içinde gayet güzel bir liste hazırladım. Şimdi bugün akşam inşallah yeni meclisimizin üyeleri belli olacak, bundan sonra da meclis toplanıp kendi aralarında meclis başkanını, yönetim kurulunu ve yönetim başkanlarını seçecekler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER