KMTSO'dan gazetecilere '10 Ocak' kahvaltısı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

KMTSO'dan gazetecilere '10 Ocak' kahvaltısı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ildeki tüm gazetecilere kahvaltı verdi.

Kahvaltıya, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ve KMTSO üyeleri ile çok sayıda gazeteci katıldı.

Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan KMTSO Başkanı Serdar Zabun,basın mensuplarının önemli bir görev icra ettiğini belirtip, "Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve şahsım adına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle sizlerle bir arada durmaktan duyduğum gururu mutluluğu ifade etmek istiyorum ve bu vesile ile hepinize hoşgeldiniz diyorum. Sizlerle hem sohbet etmek hemde basın sektörümüzün onemli meselelerini istişare etme imkanı oluşturmak amacıyla kıymetli cemiyet başkanlarıyla birlikte bu toplantıyı organize ettik. Sizlerde sağolun davetimize icabet edip geldiniz, zaman ayırdınız, bu anlamda teşrifleriniz için teşekkür ediyorum. Biz aslında yılın hergünü sizlerle birlikte çalışıyor birlikte istişarelerde bulunuyoruz. Topluca buluşamasakta bir vesile ile görüşüyor, şehrimiz için önemli meselelerde hep beraber çözüm aradığımız çokca mesailerimiz oluyor. Ben bunun için sizleri aslında birer mesai arkadaşım olarak tanımıyorum, bu duygularla çalışan gazeteciler günü dolayısıyla tüm basın emekçilerimizi tebrik ediyorum, vatansever, dürüst, tarafsız ilkeli basın çalışanlarımızın zorlu hayatlarında allah yardımcıları olsun diyorum. Gerçekten günümüzde ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışı her zamankinden daha önemli bir hale gelmiştir. Basın sektörü ülkemizin gelişmesi sosyal ve ekonomik kalkınması çok önemli bir güçtür. Bu gücü doğru ve etkin bir şekilde kullanmak milletin yararına olacak konularda aktive etmek gerektiğine inanıyoruz. Özellikle son yıllarda gördük ki basın toplumsal konularda çok önemli bir pozisyonda yer almaktadır. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi basınımızın dik duruşu, milli iradeye sahip çıkışı müthiş derecede önemliydi. Türk basınının sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek milli iradenin hakimiyeti ülkemizin demokrasi hukuk devleti ve insan hakları alanlarında en ileri standarlarına ulaşması için yüksek iradesini bundan sonra da sürdüreceğine yürekten inanıyoruz. Şehrimiz anadoluda sanayileşmenin en iyi modellerinden birisidir, yatırımlarıyla istihdam ve ihracatıyla kalkınma başarısını gösteren nadir illerimiz arasındadır. 17 milyarlık ekonomisiyle 150 bin kişi iş ve aş sağlamaktadır. 2017 yılında çok önemli ekonomik başarılara imza attık. 2016 ve 2017 yılında 3 milyar liralık özel sektör yatırımı teşvik bölgesine bağlanmıştır. Bu yatırımlar önümüzdeki dönemlerde hayata geçecek ve istihdam rekorları kıracaktır." dedi.

Kahramanmaraş'taki gazetecilerin yağmur, çamur demeden doğru haberi kamuoyuna ulaştırmak için çalıştığını belirten KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı. Basın mensuplarının öneri ve şikayetlerini dinleyen Meclis Başkanı Öksüz, Kahramanmaraş için yapılan projelerde yerel basın ile çalışılmasının önemine vurgu yaptı. 

KMTSO Meclis Başkanı Öksüz, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yerel basına her zaman destek vereceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER