KMTSO üyeleri ''İş Dışı Buluşmaları''nda bir araya geldi

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) üyeleri ''İş Dışı Buluşmaları'' konulu programda bir araya geldi.

KMTSO üyelerinin tanışması ve işbirliklerinin güçlendirilmesi hedefiyle Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Kurulu (KAGİK) ve Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu (KAGEGİK)’nun organize ettiği “İş Dışı Buluşmaları” yoğun ilgi gördü. Programa katılan KMTSO üyeleri iş dünyasının birlik ve beraberliğinin güçlenmesine katkı sağlamak adına bu tür programların sürekli yapılmasına ihtiyaç olduğunu vurguladılar.

Programa, Vali Yardımcısı Erol Özkan, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, siyasi parti il ve ilçe başkanları, iş dünyasını temsil eden sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kamu kurumlarının yöneticileri, sanayiciler, tüccarlar, esnaflar, kadın ve genç girişimciler katıldı.

KMTSO Başkanı Serdar Zabun “İş Dışı Buluşmaları”nın açılış konuşmasını yaptı. Zabun, kuruluşunun 93. yılında Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın, iş dünyasının en seçkin çatı kuruluşlarından birisi olarak reel sektörün güçlü sesi olmaya devam ettiğini söyledi.

Zabun, “Bugün, tüm meslek gruplarımızla, 10 bine yakın üyesi ile bu büyük ailenin tüm bireyleri ve şehrimizin kıymetli idarecileri burada bir araya gelmiş bulunmaktayız. Hepimizin büyük emekleriyle şehrimizin kalkınması ve dünya ile entegre olması adına; iş dünyasını temsil etme noktasında gösterilen başarı, yarınlara kıymetli bir miras bırakmak bakımından çok değerlidir. Şehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine çok önemli katkıları bulunan sizlerden, Allah razı olsun.” dedi.

Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin nadide bir şehri olduğunu ifade eden Zabun, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tarih boyunca toprağının bereketini çalışkanlığıyla yoğurmuş bu coğrafya, derin kültürüyle, insanıyla, doğasıyla, havasıyla ve suyuyla gerçek anlamda ülkemizin nadide bir şehridir. Bizler bu kente, bu nadide topluma çok şey borçluyuz. Hamdolsun ki, Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşeni yerine getiriyoruz. Ve çok şükür ki, Kahramanmaraş, bugün Türkiye’nin en güçlü ekonomilerinden birisi haline geldi. Bu başarının altında yatan, ana unsur, dürüst ve çalışkan girişimcilerimiz ve devletine, memleketine sevdalı bir toplumdur. İşte Kahramanmaraş’ı, başarılı kılan, diğerlerinden ayıran, özünde taşıdığı bu ruhtur. 80’li yıllarla birlikte, ekonomide çağ atlayan şehrimiz, milli mücadelede sergilediği inanç ve azimle elde ettiği kahraman unvanını, bugün ekonomik kalkınmanın kahramanı olarak yeniden kazanmıştır. dünyanın 125 ülkesine ihracat yapan Kahramanmaraş, artık güçlü bir Türk markası olarak global başarılarını artırmaktadır. Ancak, hiçbir başarıda olmadığı gibi, bu başarılar da kolay elde edilmemiştir. Altında çok büyük çaba ve emek bulunmaktadır.”

Kahramanmaraş’ın ekonomik ve sosyal gelişimi için çalıştıklarını hatırlatan Zabun, “Ticaret ve Sanayi Odamız, özel sektörün dünya ekonomisine uyum kabiliyetini yükseltmek için hizmet veren dev bir meslek kuruluşu haline gelmiştir. Çalışmalarımıza hiç durmadan devam ediyoruz. Amacımız Kahramanmaraş’ın kahraman insanlarına daha modern, daha güçlü bir şehir ve daha yüksek bir yaşam kalitesi sunmak. Bu amaca ulaşmak adına; odamızın tüm üyeleri ile birlikte bir bütün olarak çalışmasının çok önemli olduğuna inanıyoruz. Şehrimizin üretim ve ticaretinde çok önemli bir konuma sahip olan siz değerli üyelerimizin birbirini tanıması, işbirliği alanlarının güçlendirilmesi ve büyük projelere imza atarak, güçlü markalarla bu sektörlerdeki gücümüzü, başarımızı daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu itibarla, “İş Dışı Buluşmaları”, gündelik sıkıntıları bir tarafa bırakarak dostlarımızla bir araya gelmenin yanı sıra, iş dünyamızın işbirliği kabiliyetini pekiştirmesi için de önemli bir altyapı oluşturmaktadır. İnanıyorum ki, bugünden sonra şehrimizde istişare ve işbirliği kültürü daha da gelişecek, birlik ve beraberliğimiz daha da güçlenecektir. Başta genç ve kadın girişimci kurullarımız olmak üzere bu buluşmanın organizasyonunda emeği geçen arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) tarafından 5 çayında buluşuyoruz sloganı ile organize edilen ‘İş Dışı Buluşmalar’ programında gazetemize özel açıklamalarda bulunan MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, buradaki gayelerinin Kahramanmaraş’a çok güzel hizmetler yapmak olduğunu söylerek şunları ifade etti;

''Buradaki  hepimizin gayesi, Kahramanmaraş’ımıza çok güzel hizmetler yapmak. Değerli iş adamlarımızın da amacı Kahramanmaraş’ta istihtam sağlamak. Bu yüzden ben değerli iş adamlarımızı kutlamak istiyorum. Çünkü eğer ilimizde huzur varsa, işsizlik varsa bunda iş adamlarımızın katkısı vardır. Bizlerde Genç MÜSİAD’ımız ile birlikte Kahramanmaraş’ta çok güzel işlere imza atmak gayretindeyiz. Ben bu güzel organizasyonu yapm KMTSO Başkanımız Serdar Zabun beye, genç girişimci kardeşlerime gerçekten çok teşekkür ediyorum. Biz hep şunu söylüyoruz neden bir araya gelemiyoruz. Demek ki böyle bir çalışma ve gayret olursa bir araya gelinebiliyor. Ben bu programdan anlıyorum ki hepimizin gayesi Kahramanmaraş’a bir değer katmak. Bizler MÜSİAD olarak, şahsım olarak, Kervan olarak, ALPEDO olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız''

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise yaptığı Kanal Maraş mikrofanlarına yaptığı açıklamada şunları söyledi; 

''Ticaret Sanayi odamızın bugünkü programı düzenlemesi güzel bir şey. Kahramanmaraş ımıza katma değer ve istihdam yaratan hem de ülke ekonomisini yükseltmek için çaba gösteren Kahramanmaraşlı kardeşlerimizi başta hobilerimiz olmak üzere sanayicilerimizin bir araya toplamışlar güzel bir beraberlik olmuş. Bu ülkeye bu memlekete yakışan da bu. Geceliğin oluşmasında emeği geçen bütün arkadaşlarımıza başta Sanayi Ticaret odamız olmak üzere teşekkür ediyorum. Temenni ederim ki bu kabir güzellikler bu memlekette hep olsun.''

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.