KMTSO'DA İFP ve İstihdam Odaklı İşletme Kredisi anlatıldı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclisi 17. Olağan Toplantısını gerçekleştirdi.

KMTSO Meclis Başkanı M. Hanefi Öksüz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun ve Yönetim Kurulu Başkan V. Şahin Balcıoğlu’nun yanı sıra Meclis üyeleri katıldı. Meclis Toplantısında şehrin sorunları ve yeni projeler konuşuldu.  

Toplantıda KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, Geçmişte bir tarım kenti olan 80’li yılların politikasına güçlü şekilde katkı sağlayan bugün ülkemizin en önemli üreticisi olarak ekonominin kahramanı diye adlandırılan şehrimiz sanayisiyle tarımıyla hizmet sektörü ile ihracatı ile ülkemizi yükseltme durumunda bulunmuştur” dedi.

Başkan Zabun, “Yeni yatırımları ile yeni sanayi alanları ile lojistik merkeziyle Kahramanmaraş yükselişini sürdürecek ve gelecek nesillere daha iyi imkan sunan modern kalkınmış bir şehir olacaktır. Bizlerde KMTSO olarak hedef ve inançla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sanayiden ticarete tekstilden metal sektörüne tarımdan perakende sektörüne her alanda şehrimizi ileri götürecek çalışmalarda gayemizi göstermekteyiz. Kahramanmaraş’ın Üretimindeki gücünü ve rekabet yeteneğini artırmak için fuarlar düzenliyor yerli ve yabancı katılımcılarla şehrimizin ticaret ağını göstermek için çaba sarf ediyoruz. Şehrimizin kültürel ve bazı yörelerini tanıtmak amacıyla ülkemizin birçok yerinde gerçekleştirilen organizasyonlarda güçlü bir şekilde tanıtım faliyetleri gerçekleştirmekteyiz. Sektörel eşleşmeler programlarımızla Kahramanmaraş’ın gizli kalmış değerlerini konuklarımızı davet ederek Türkiye’ye tanıtmaya çalışıyoruz. Şehrimizin sorunlarını buraya taşıyarak çözüm yolu aramaya çalışıyoruz. Bakanlarımızı burada ağırlayarak sanayi ve ticaretin sorunlarını istişare ederek üretimin ve ihracatın önünü açmak için çalışıyoruz. Bizlere de girişimde bulundunuz ihracatçıya hususi pasaport hakkı 2 yıldan 4 yıla çıkartılmıştır iller arası iş birliği konusu bizim için en önemli hususlardan birisidir bu anlamada meclüs üylerimizin katılımıyla Eskişehir çalışma ziyaretleri düzenleyerek ticaret odası ve sanayi odasıyla gerçekleştirmek sureti ile iş birliği imkanlarını istişare edebilir protokol imzaladık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.