KMTSO'da 100. Yıl Kurtuluş Sergisi açıldı!

Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odası'nın KMTSO destekleriyle, Genç Girişimciler Kuruluşu'nun organize ettiği 100. Yıl Kurtuluş Sergisi açıldı.

Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odası'nın KMTSO destekleriyle, Genç Girişimciler Kuruluşu'nun organize ettiği 100. Yıl Kurtuluş Sergisi açıldı. Açılışa KMTSO Meclis Başkanı M. Hanefi Öksüz, KMTSO Başkanı Serdar Zabun ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'da katıldı. 100. Yıl Kurtuluş Sergisi 31 Ocağa kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. 1 Şubat'tan 12 Şubat'a kadar da Zabun konağında halka sergilenecektir.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odamıza çok teşekkür ediyoruz, benim de ilk defa gördüğüm fotoğraflar ve malzemeler gün yüzüne çıkarılmış. Biliyorsunuz her Kahramanmaraşlının yüzyıl da geçse duygulandığı titrediği 1920'deki destansı Kahramanmaraş'ın kurtuluşunun 100. yılına idrak ediyoruz.

Bu vesileyle orada mücadele veren çetelerimize Allah'tan rahmet diliyoruz şehitlerimize, çocuklarına da uzun ömürler diliyoruz. Dünyada eşi benzeri olmayan bir kurtuluş mücadelesi 100 yıl geçmesine, nüfusumuz 1 milyon 200 bin olmasına rağmen 100 yıl önceki heyecanla bu mücadeleyi anıyoruz. İnşallah cumhurbaşkanımızın himayelerinde 100. yıl etkinlikleri bu yıl anılacak. Bu tarihi bütün çocuklarımıza, gençlerimize anlatmamız lazım” dedi.

KMTSO Başkanı Serdar Zabun, “Kahramanmaraş'ın Kurtuluşunun etkinlikleri kapsamında güzel bir sergi açtık. Kahramanmaraş'ın geçmişinde Kurtuluş Mücadelesinde geçmiş, yaşanmış tarihi resimler var. Kahramanmaraş halkının da bu resimleri görmesini istiyoruz. 12 Şubat yani Kurtuluş günümüze kadar resimler burada sergide kalacak. Sizin vasıtanızla da herkesi davet ediyorum. Top güllesi de dahil eski silahlar resimleriyle beraber burada mevcut. Bunları mutlaka görmelerini istiyoruz. Küçük de olsa güzel bir sergi oldu. Ben mutlu oldum. Düzenleyen tüm arkadaşlarımıza, genç girişimcilerle beraber düzenledik. Günlerce çalıştılar bunları temin edebilmek için. Bunlar aynı zamanda bize dijital ortamda mevcut halde” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Genç Girişimciler Başkanı Aykut Balcıoğlu “Bugün Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu olarak önemli bir işe imza attığımızı düşünüyorum. Burada Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü için '100 Yıllık Kahramanlık Tarihine Yolculuk' adında bir sergi düzenledik. Bu sergide Kahramanmaraş'ın o dönemlere ait fotoğraflarını ve gün yüzüne çıkmamış eserlerini burada buluşturduk. Buradaki amaç o dönemdeki birlik ve beraberlik duygusunu canlandırmak, yaşatmak ve buraya gelen insanlara bu duygu aşılamaktı. Bunu başardığımızı düşünüyoruz. Burada çok ciddi bir araştırma var; bu eselerim buraya toplanması, getirilmesi ve sergilenmesi kolay bir şey değil. Vaaliyetlerimize yardımcı olan kurul üyelerimize ve Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odası'na teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Istihdam
Istihdam - 4 ay Önce

Kahramanmaraş’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı kutlu olsun. Allah ecdadımızdan razı olsun. Kahramanmaraş’ın kahraman gençleri için neler yapabiliriz . bunları konuşmalıyız . şehrimizde binlerce genç iş beklemektedir. Gençlerimize yen iş alanları lazım. Üretip ekonomiye katkı sağlamaları lazım. Hep birlikte gençlerimizin elinden tutmalıyız

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.