KMTSO Başkanı Zabun'dan ABD ile yaşanan vize restleşmesiyle ilgili açıklama

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, ABD ile Türkiye'nin karşılıklı olarak vize işlemlerini askıya almasıyla ilgili, ''Uygulamanın ticaretimizi etkileyeceğini düşünmüyorum, çünkü karşılılıklı menfaatlerimiz var.'' dedi.

KMTSO Başkanı Zabun'dan ABD ile yaşanan vize restleşmesiyle ilgili açıklama
banner150

Zabun, yaptığı açıklamada, hükümetin gereken cevabı vererek anında kapıda vize kısıtlaması koyduğunu anımsattı.

Türkiye'nin ABD'den beklentilerinin yüksek olduğu dönemde vize kısıtlamasının özellikle de iş camiasında olumlu karşılanmadığını aktaran Zabun, "Özellikle Kahramanmaraş tekstil sektörü ABD'den çok yüksek oranda pamuk ithalatı yapan bir şehir. Bu tür girişimleri hoş karşılamadığımızı belirtmek istiyorum. İnşallah bir an önce aramızdaki bu vize durumunun tekrar normale döneceğini düşünüyorum. Eğer bize karşı uygulanmış bir tepki varsa bunun karşılığının da en benzer şekilde olması en doğal hakkımız. Ben bu konuda hükümetimizi destekliyorum. Bir an önce de her şeyin normale dönmesini umuyorum. Uygulamanın ticaretimizi etkileyeceğini düşünmüyorum, çünkü karşılılıklı menfaatlerimiz var." ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 15:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat sarıtaş
murat sarıtaş - 3 yıl Önce

bunu sen değil ABD düşünsün bizim bizden başka dostumuz yok alternatif arayın mahkum kalmayın bu vatan kolay kazanılmadı şuan sen bir işletme çalıştırıyorsan zamanında bunun için savaşanların sayesinde ama savaşmadığın zaman gelir senin işletmeni de alır toprağını da menfaat düşünüyorsan buradan bak

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.