KMTSO Başkanı Zabun, gazetecilerle bir araya geldi

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerle yemekte bir araya geldi.

Yemekte kısa bir konuşma yapan Başkan Zabun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığını belirterek, "Hiç şüphe yok ki, basın, kamuoyu vicdanının sesidir. Kamuoyunun eksiksiz ve tarafsız bilgilendirilmesini sağlayan, meslek ilkeleri çerçevesinde dürüst, demokratik değerlere ve insan haklarına uygun biçimde; Gazetecilik mesleğini icra eden basın mensuplarımız, türkiye'nin daha demokratik ve tam bağımsız ilerleyişine en çok katkıyı yapanların başında gelmektedir.  Zorluklarla dolu, meşakatli ve bir o kadar da, şerefli, onurlu bir meslek gazetecilik.

Bu anlamda, gazetecilerimizin daha iyi çalışma koşulları ile emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmaları da en büyük arzumuzdur. Bununla birlikte, türk basınının zenginleşmesi ve daha özgürlükçü bir yapıya kavuşması, iş dünyamız için de büyük bir öneme sahiptir. Değerli dostlarım, kahramanmaraş, her yönüyle, insanıyla, doğasıyla, havasıyla ve suyuyla, gerçekten ülkemizin nadide bir şehri. Bu anlamda, bu coğrafya her türlü övgüyü ve her türlü hizmeti fazlasıyla hak etmektedir. 

Çok şükür ki, kahramanmaraş, bugün türkiye’nin endüstriyel altyapısının en güçlü olduğu kentlerden birisi haline gelmiştir. Bu başarının altında yatan, ana unsur, dürüst, çalışkan ve devletine, memleketine sevdalı bir toplum. Kahramanmaraş’ı, başarılı kılan, diğerlerinden ayıran, özünde taşıdığı bu ruhtur. Kahramanmaraş’ın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine çok önemli katkıları bulunan siz değerli basın mensuplarımızla zaman ve mekan mefhumu olmaksızın süreklilik arz eden bir diyaloğumuz var.  Bizim tüm çalışmalarımızda her zaman en güçlü desteği yine sizler verdiniz. Allah sizlerden razı olsun. Emeğinize, yüreğinize sağlık diyorum.  Amacımız kadim kentimizin gelişmesine katkı sağlamak. Bu amaç doğrultusunda, sizlerle olan bağımızı güçlendirmek, kahramanmaraş söz konusu olduğunda tek ses, tek yürek olmak ve basının gücünü, doğru ve etkin şekilde kullanarak doğru işlere imza atmak istiyoruz.

Bu anlamda, hem karşılıklı sohbet etmek, hem de basın sektörümüzün önemli meselelerini istişare etme imkanı oluşturmak amacıyla bu toplantıyı organize ettik. Sizler de davetimize icabet edip zaman ayırdınız, geldiniz. Sizlere tekrar hoş geldiniz diyor, birliğimizin, beraberliğimizin daim olması dileklerimle, hepinize gönülden şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.