KMTSO 14'üncü Meslek Komitesi aylık toplantısı gerçekleşti

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu inşaat malzemecileri ve müteahhitlerin oluşturduğu 14. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komite Başkanı Ali Özdemir yönetiminde gerçekleştirilen toplantıya 14. Meslek Komitesi’nden Meclis üyeleride katıldı.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), inşaat malzemeleri sektörünün önemli gündem maddelerini görüşerek çözüm yolları aramak üzere Genişletilmiş Meslek Komitesi toplantısı düzenledi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun ve Yönetim Kurulu üyeleri KMTSO 14. Grup İnşaat Malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren üyelerin katıldığı toplantıya, Meslek Komitesi Başkanı Ali Özdemir ev sahipliği yaptı.

Toplantıda, kent ekonomisi için stratejik konular ve sektörün geleceğini ilgilendiren meseleler ile şehrin vizyonunda önemli paya sahip olacak sektörel projeler masaya yatırıldı.

KMTSO Başkanı Serdar Zabun yapmış olduğu açıklamada, "Bugün, 42 milyar liralık büyüklüğü ile ülkemizin en büyük ekonomilerinden birisi olan Kahramanmaraş, sanayi sektörlerinin yanında, inşaat ve kendisine bağlı 250'ye yakın alt sektörlerinin yanında, inşaat ve kendisine bağlı 250'ye yakın alt sektörüyle iktisadi büyümenin ana aktörlerinden birisi oldu. İnşaat ve yapı malzemeleri sektörü, Kahramanmaraş'ın hızlı kalkınma başarısından önemli bir pay aldı" dedi.

80'li yılların sonlarında inşaat sektörünün belirgin şekilde gelişmeye başladığını ifade eden KMTSO Başkanı Serdar Zabun; "Özellikle sanayileşmeye bağlı olarak sanayi binalarının inşaası, buna bağlı olarak artan şehirleşme ve yükselen konut talebi ile kentin batı yönünde gelişmesini sağlayan imar planlarıyla birlikte kentsel altyapının bugünkü şekline dönüşümünü sağladı"

"Özel sektörün küresel rekabette, yatırım ve ticarette, daha güçlü bir yapıya kavuşması için geniş hizmet yalpazesi ile 8 bin üyesinin her an yanında olan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, bu toplantılarla üyelerinin birbirleri ile olan işbirliğinin güçlendirilmesi ve sorunlarını, taleplerini görüşerek ortak bir çözüm stratejisi oluşturmayı amaçlıyor" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 16:36
YORUM EKLE