Kahramanmaraş 'Onur Konuğu Kenti' olarak seçildi

Kahramanmaraş, 6 -15 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak olan 88’inci İzmir Enternasyonal Fuarı’nın ONUR KONUĞU KENTİ ilan edildi.

Türkiye’nin ilk ve tek genel ticaret fuarı 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın en güzel ziyaretçi noktasında Kahramanmaraş'a 1750 metrekarelik sergi alanı tahsis edildi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda, Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun önemli açıklamalarda bulundu.

Bugün burada aynı heyecanla toplanan bütün hemşerilerimizin kalbi Kahramanmaraş için çarptığını ifade eden KMTSO Başkanı Serdar Zabun, "Bu duygularla hepinizi saygılarımla selamlıyorum.
EXPO 2023’e aday bu kadim şehrimiz 6 -15 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak olan 88’inci İzmir Enternasyonal Fuarı’nın ONUR KONUĞU KENTİ ilan edildi" dedi.

Zabun konuşmasına şöyle devam etti;

''Türkiye’nin ilk ve tek genel ticaret fuarı 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın en güzel ziyaretçi noktasında ilimize 1750 metrekarelik sergi alanı tahsis edildi. Kahramanmaraş’ın marka değeri yüksek 40 firmasının bu büyük buluşmada yer almasını bekliyoruz. Kahramanmaraş’ı bütün yönleriyle, ekonomik, sosyal, kültürel, tarihsel değeriyle İzmir’e taşıyacağız, orada sergileyeceğiz. Bu fuar İlimizin bilinirliğini, marka değerini artıracak, mevcut markalarını ise sadece İzmir’e, Türkiye’ye değil onlarca ülkeye tanıtacak bir tanıtım seferberliğinin başlangıç hamlesi olacaktır.

''ÇİNLİ İŞ ADAMLARIYLA GÖRÜŞÜLECEK''
Tarihi dokumuzu, kurtuluş savaşından günümüze kadar uzanan başarı hikayemizi büyük bir gururla anlatacağız. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, geçtiğimiz yıl Odak Ülke olan Hindistan’dı. Tekrar geleceğini öğrendik. Bu yılın Partner Ülkesi ise Çin Halk Cumhuriyeti’dir. Çin’li işadamları, firmalarıyla iş görüşmesi olanakları sağlanacak. Büyük ticari anlaşmaların gerçekleşmesi bekleniyor.
Çok güçlü firmalarımız, markalarımız, milletlimize anlatacağımız zengin mutfağımız var.

''KAPASİYETİ ARTTIRACAĞIZ''
Çıktığımız bu yolculukta sloganımızı Akdeniz’in Kahraman şehri Dondurmanın Başkenti Olsun istedik. Buradaki temamız Kahramanmaraş’ın Akdeniz kenti olduğu, o iklime, doğal ve sosyal dokuya, kültüre sahip olduğunu vurgulayarak coğrafi değerlerini öne çıkarmak. İkincisi ise kentimizden bütün dünyaya yayılan emsali, lezzeti, kalitesi asla taklit edilemeyen Kahramanmaraş dondurmasına vurgu yapmak ve kalıcı algı oluşturmak. Üçüncüsü ve en önemlisi kurtuluş savaşında kahramanlık madalyasına, unvanına, onuruna sahip bir şehri bu zaferinin 100.yılında saygıyla anmaktır.
Oluşturacağımız sinerji, kolektif akıl, dayanışma birlik ve beraberlikle zaten var olan potansiyelimizin kapasitesini arttıracağız.

''PARİS'İN ÇOK ÖNÜNDEDİR''
Özellikle, turizm, tarih, astronomi, arkeoloji, iklim, doğal kültürel doku, organik yaşam, gastronomi odaklı tanıtım yapan kentlerin çehresi değişmiştir. Yakın tarihimizde bu anlamda Mardin’i örnek verebiliriz. Her şey Mardin’in İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu olmasıyla başladı. Sabırla, kararlılıkla ve duyarlılıkla devam eden tanıtım seferberliğiyle kent gelirinin çok önemli bir kısmını turizm sektöründen sağlayacak duruma geldi. Sayısız örnek verebiliriz. Paris’in bilinirliği Fransa’nın çok önündedir.  Çoğu ülkede İstanbul’un, Antalya’nın bilinirliği Türkiye’den fazladır.   Kahramanmaraş tanıtımda da yeni bir kahramanlık destanı ve başarı hikayesi yazamaya hazırdır. Sizleri İzmir’de ağırlamaktan, ev sahipliği yapmaktan onur duyacağız.''

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.