Başkan Zabun'dan '19 Mayıs' kutlama mesajı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Zabun'dan '19 Mayıs' kutlama mesajı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Başkan Zabun, 19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, zulme ve zalime boyun eğmeyen Türk Milletinin Samsun’dan ülkeye yayılan diriliş ruhu olduğunu ifade etti.

Başkan Zabun mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, 99 yıl önce Samsun'da başlayan milli mücadele, kısa sürede bütün yurda yayılarak büyük zorlukların üstesinden gelen milletimizin azmi sayesinde zaferle taçlanmıştır.

Bağımsız ve modern Türkiye Cumhuriyeti ideali ile 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmıştır.

Vatanını işgallerden kurtararak hür bir devlet kuran milli irade, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanıyla 20. yüzyılın en önemli siyasi hadiselerinden birini gerçekleştirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin esenlik müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağıdır. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması son derece anlamlıdır.

19 Mayıs ruhunun hiç tükenmeden nesilden nesile aktarılması çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı, bu ülkenin gençleri ve onların yetiştireceği yeni nesiller, 19 Mayıs ruhunun en büyük temsilcisi, ecdadımızın emaneti olan bu vatanın ve Cumhuriyet’in yılmaz koruyucuları ve sahipleridir.

Gençlerimiz, barışın, hoşgörünün, demokratik kültürün ve vatan sevgisinin en seçkin temsilcileri olacaktır.

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğuruna göğsünü siper eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.