Meteoroloji Kahramanmaraş için 20 Mart 2022 Pazar günü hava tahmin raporunu yayınladı. İşte gün gün Kahramanmaraş hava durumu... Detaylar haberimizde...

Kahramanmaraş'ta etkili bir şekilde yüzünü göstemeye devam eden soğuk hava hafta sonunda da devam ederken, hava sıcaklığı ise eksi derecelerin altındaki seyrini sürdürüyor.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) gece boyu soğuk hava ve parçalı bulutlu şehir genelinde etkili olurken, soğuk havada adeta donduruyor.

YENİ HAFTA BUZ KESECEK

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarına göre geçtiğimiz soğuk hava etkili olmaya ederken, hava sıcaklığı ise bununla beraber yükseliyor.

Yarın için (PAZARTESİ) yapılan tahminlere göre, çok bulutlu bir hava olması beklenirken, termometreler sabah saatlerinde 0 derece oluyor, gün içerisinde ise en yüksek 12 derece ölçülecek.

SALI günü hafif yağmurlu bir hava Kahramanmaraş genelinde görüleceğini bildiren meteoroloji, gün içerisinde ise hava sıcaklığının 12 dereceye kadar tırmanacağını tahminlerine ekledi.

ÇARŞAMBA günü ise yağmur yüksek kesimlerde etkili olmaya devam edecek. Sabah saatlerinde en düşük 4 derece ölçülürken, gün içerisinde ise 13 derecelik sıcaklık şehir genelinde etkili olacak.

PERŞEMBE günü yağmurla birlikte kar yağışı etkili olacak. Termometreler sabah saatlerinden itibaren en düşük 4 dereceyi, en yükske 12 dereceyi gösterecek.

son-dakika-hava-durumu

Referanduma 'evet' diyen TÜMKİAD Başkanı pişman oldu Referanduma 'evet' diyen TÜMKİAD Başkanı pişman oldu

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bölge genelinin; parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerindende kıyı kesimlerde hafif , iç kesimlerde orta yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Bölge genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Mersin'in batı ve kuzey kesimleri, Adana'nın yüksek kesimleri ve Kahramanmaraş'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

Yapılan son değerlendirmelere göre; zirai faaliyetlerin devam ettiği Doğu Akdeniz Bölgesinin kıyı kesimlerinde yer yer hafif don riski bulunmaktadır. Zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın kendi bölgeleri ilgili tahmin ve raporları dikkatle takip ederek tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

Rüzgarın; Doğu Akdeniz Bölgesi genelinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın 20.03.2022 Pazar günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Meydana gelmesi muhtemel; ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.