Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, sahte fotoğraf ve kullanıcı adı ile paylaşım yapan hesapların 'parodi' olduklarını açıkça belirtmemeleri durumunda süresiz askıya alınacağını açıkladı.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, ilk değişikliklerini yapmaya hızlı şekilde başladı. ‘Mavi tik’in aylık 8 dolar karşılığında verileceğini açıklayarak tüm dünyanın gündemine oturan Musk, parodi hesaplara da el atmaya başladı.

Twitter’ın çiçeği burnunda patronu Elon Musk, sosyal medya ağının ‘en doğru bilgi kaynağı’ olması gerektiğini vurgulayarak, parodi olduğunu açıkça belirtmeyen sahte / taklitçi hesapların kalıcı olarak silineceğini açıkladı.

Musk Pazar günü resmi Twitter hesabı üzerinden attığı bir tweette, "Twitter'ın dünyanın açık ara en doğru bilgi kaynağı haline gelmesi gerekiyor. Bizim görevimiz bu" dedi. On binlerce kişinin yorum yaptığı tweet sonrası bunun nasıl gerçekleştirileceği konusunda hararetli tartışmalar başladı. 

SAHTE TWİTTER HESAPLARI DİREKT SİLİNECEK
Bununla birlikte, Twitter'ın daha önce askıya alınmadan önce bir uyarı yayınladığını ancak yaygın doğrulamayı başlattığı için ‘istisnalar’ dışında hiçbir uyarı olmayacağını söyledi. Yani parodi hesaplar sorgusuz sualsiz askıya alınacak.

1 yıl kullanılmayan cep telefonlarına dikkat 1 yıl kullanılmayan cep telefonlarına dikkat

Ayrıca milyarder iş insanı Elon Musk, parodi hesaplar için, "Bu, Twitter Blue'ya kaydolmak için bir koşul olarak açıkça tanımlanacak" şeklinde açıklama yaptı ve herhangi bir ad değişikliği yapmanın, doğrulanmış onay işaretinin geçici olarak kaybolmasına neden olacağını söyledi.