TBMM yeni yasama yılına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Katıldığı televizyon programında yeni dönemi değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel af çıkışına, tepki gösterdi.

Akşener'den Erdoğan'a ekonomi tepkisi: Hepsini sen yönetiyorsun, sen... Akşener'den Erdoğan'a ekonomi tepkisi: Hepsini sen yönetiyorsun, sen...

Türkiye Büyük Millet Meclisi 3 aylık tatilin ardından dün çalışmalarına yeniden başladı.

Meclis çalışmaları hakkında canlı yayında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kemal Kılıçdaroğlu'nun af çıkışına da tepki gösterdi.

"KADER MAHKUMLARINA YÖNELİK OLACAK"

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Af konusunda titizlikle yönetilmiş bir düzenlemeyi iktidar ile konuşmaya hazırız. Görüyoruz beceremiyorlar, birlikte çözebiliriz. Ancak bu af sadece belli başlı suçları kapsayacak; terör, taciz, tecavüz ve benzeri suçlar kapsam dışı kalacak, kader mahkumlarına yönelik olacaktır."

kilicdaroglu-tweet

Kılıçdaroğlu'nun söylemini eleştiren Ünal, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları arasında ciddi bir tutarlılık sorunu var. Toplumsal talebi gündemine almaktan ziyade daha çok toplumsal sorunları bir gündem değiştirme apaaratı olarak görüyor. Genel afla ilgili şu anda bizim bir gündemimiz henüz daha oluşmadı." dedi.