AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “YSK Başkanı ve ekibi bunu yargıya taşımak suretiyle artık bu adama bedel ödetmeli. Yeri geliyor savcılara saldırıyor, yeri geliyor hakimlere saldırıyor. Ama nedense onlar çekiniyorlar, korkuyorlar. Anayasa’yla teminat altındasınız” açıklamasına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna dönüşü kendisine dair yaptığı açıklamaya sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun “Bizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulunda bile yok” sözleri hatırlatarak yöneltilen soruya Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarına inanıyor musunuz? Adamın hayatı yalan. Bir şey bildiğinden değil. Tabii bana göre, YSK Başkanı ve ekibi bunu yargıya taşımalı. Yargıya taşımak suretiyle artık bu adama bedel ödetmeli. Yeri geliyor savcılara saldırıyor, yeri geliyor hakimlere saldırıyor. Ama nedense onlar çekiniyorlar, korkuyorlar. Anayasa’yla teminat altındasınız. Anayasa’da bununla ilgili ‘Kesinlikle yargıya yönelik bu tür beyanlarda bulunulamaz’ diyor. İnşallah 2023’te milletim sandıkta buna bir kez daha dersini verecek” yanıtını verdi.

Erdoğan’ın bu sözlerine tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘Kılıçdaroğlu yeri geliyor savcılara, yeri geliyor hakimlere saldırıyor. Ama nedense onlar çekiniyorlar’ demiş. Onun için mi davalarımızın hakimlerini değiştirdin? Bir de bana bedel ödetecekmişsin. Sen bu millete artık hiçbir bedel ödetemezsin. Kimse korkmasın” ifadelerini kaydetti.

Akşener: O şerefsize gereğini yapamadım özür diliyorum Akşener: O şerefsize gereğini yapamadım özür diliyorum