CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni anayasa açıklamalarının ardından Twitter hesabından art arda paylaşımlarda bulundu.

Siyasette ‘başörtüsü’ tartışması sürüyor. Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü yasası önerisinin ardından yeni anayasa çıkışında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü konuşmasında ”Son zamanlarda topluma LGBT’yi soktular, aile yapımızı dejenere etmenin gayreti içerisine girdiler. Öyleyse biz olması gereken ne ise onu yapacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’a tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Beklediğim gibi Erdoğan, başörtülü kadınları rehine olarak elinde tutabilmek için, konuyu alakasız yerlere taşıdın. Samimi değilsin. Zorbasın. Milletimiz görsün istedim ve sen gösterdin. Sen kim, ‘Özgürlükçü Anayasa’ yapmak kim. Sen yasakçısın, sen gaddarsın. Asla şaşırtmazsın.” açıklamasında bulundu.

“SÖZ VERİYORUM”

“Buradan genç muhafazakâr kadınlara sesleniyorum: Bu eril Erdoğan ve Bahçeli siyasetine ilk seçimde siyasal rehine olmadığınızı göstereceksiniz. Ben de söz veriyorum, iktidarımızın ilk haftasında hem İstanbul Sözleşmesi’ni hem de bu önerdiğimiz kanunu Anayasa’ya da geçireceğim” diyen CHP Lideri şunları kaydetti:

“Özgürlüğünü kısıtlayacak şekilde kıyafet giymek ya da giymemek gibi temel hak ve özgürlükleri ihlal edecek biçimde kadınlar herhangi bir zorlamaya tabi tutulamaz” dedik. Teklifimizden görüleceği üzere, kadınların giyimi kuşamı erkeklerin iki dudağından sonsuza kadar kurtulacak.

“ADALET VE EKONOMİ BİRBİRİYLE ÇOK BAĞLIDIR”

Ayrıca beni eleştirenlere gelecek olursam, tabii ki bekliyordum eleştirilerinizi. Ve tabii ki eleştirilerin tümü başımın üstündedir. Ancak inancım şudur ki, adalet ve ekonomi birbiriyle çok bağlıdır. Kardeştir. Birbirinin ikizidir. Biri olmadan diğeri olmaz.

“Benimle misiniz” diye seslendiğimde, elbette bu kanun teklifimin sadece başlangıç olduğunu bilerek seslendim. Daha büyük meseleler de var ve yürekli bir şekilde çözümler getireceğiz hepsine. Tekrar ediyorum, yürekli bir şekilde çözeceğiz.

“SİYASİ İKBAL DÜŞÜNECEK DEĞİLİM”

Akşener'den Erdoğan'a ekonomi tepkisi: Hepsini sen yönetiyorsun, sen... Akşener'den Erdoğan'a ekonomi tepkisi: Hepsini sen yönetiyorsun, sen...

Ben siyasi ikbal düşünecek değilim. Ben siyasal hayatımın sonunda, miras olarak ardımda barışık bir Türkiye bırakacağım. Enerjisini dünya ile rekabet için harcayan bir Türkiye bırakacağım. Bu riski almak zorundayım. Başarılı olur muyum bilmiyorum… Ama deneyeceğim.

kilicdaroglundan-erdogana-anayasa-cikisi_kanalmaras1

kilicdaroglundan-erdogana-anayasa-cikisi_kanalmaras2

kilicdaroglundan-erdogana-anayasa-cikisi_kanalmaras3