Kılıçdaroğlu "Uyuşturucu baronları neden hapse girmez?" sözleri ile ilgili yeni bir çıkış yaparak "Uyuşturucu baronları siyasetçi satın alıyor, AKP af çıkarıyor." iddiasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hapishanelerinde bir tane uyuşturucu baronu var mı? Yoktur ama garibanlar orada var. Uyuşturucu baronları neden hapse girmez?" sözleri ile ilgili yeni bir çıkış yaptı.

"UYUŞTURUCU BARONLARI SİYASETÇİ SATIN ALIYOR"

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'ün haberine göre Kılıçdaroğlu, "Uyuşturucu baronları siyasetçi satın alıyor. Türkiye'yi uyuşturucu cenneti yaptılar. Bunu yapan da AK Parti. Uyuşturucu baronlarının paralarının Türkiye'ye getirilmesini aflarla sağlayıp kara parayı aklıyorlar" dedi.

"Beni şaşırtan şu oldu: ‘Cezaevinde uyuşturucu baronu var mı?' diye sorduğumda polisler üzerinden bir tartışma açıldığı ve ‘Bu konuda Kılıçdaroğlu niye konuştu' bilgisi bana geldi. Uyuşturucu satıcılarını, baronunu yakalayan da polistir. Polis olağanüstü çaba gösteriyor. Ama tutuklamayan, serbest bırakan yargı. ‘Hapishanede bir tane uyuşturucu baronu var mı?' dedim" diye eski sözlerine hatırlatmada bulunan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"AK PARTİ AF ÇIKARIYOR"

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ: Anayasal suç işliyorsun seni mahkeme de kurtarmaz! Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ: Anayasal suç işliyorsun seni mahkeme de kurtarmaz!

"Baronlar, siyasetçiyi satın alıyor'. Uyuşturucu kaçakçısı Zindaşti'yi kim bıraktırdı? Polis, yakalamış, teslim etmiş. Zindaşti'yi polis bırakmadı. Onu bırakan yargı. Onun serbest bırakılması için araya giren siyasetçi kim? Bu da biliniyordu. Baronların kara parasını Türkiye'ye getirmek için AKP af çıkarıyor. polis, siyasi baskı olmadığı sürece daha da iyi görev yapacak. Polisleri rahat bıraksınlar uyuşturucu baronu kalmaz."