Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de AK Parti grup toplantısında yaptığı açıklamada "Önümüzdeki aylarda inşallah enflasyonun tepetaklak aşağı ineceğine şahit olacağız" dedi. Erdoğan, dün Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu için söylediği "Biz onunla baba-oğul gibiyiz" açıklamasına karşılık olarak ise "O kendisine başka ebeveynler arıyor demeden duramadım" ifadelerini kullandı.

Son dakika | Kılıçdaroğlu 'Baba-oğul' gibiyiz demişti! Erdoğan "Oğluna sahip çık" diye seslendi: Kendine başka ebeveynler arıyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerini paylaşmak üzere kürsüye çıktı. Dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclisteki grup toplantısındaki konuşmasında "İmamoğlu baba-oğul gibiyiz" sözlerine gönderme yapan Erdoğan, "Bay Kemal oğluna sahip çık. 'O kendisine başka ebeveynler arama peşinde' demeden duramadım" ifadelerini kullandı. Enflasyonla ilgili de mesaj veren Erdoğan, "Enflasyonu hızla düşürmenin önünde engel kalmadı. Önümüzdeki aylarda enflasyonun adeta tepe taklak aşağı ineceğine beraberce şahit olacağız. 2023'ü hayat pahalılığı belasından kurtuluşumuzun dönüm noktası haline getirelim istiyoruz" diye konuştu.

Memur ve emeklinin maaş zamları bir ayda buhar oldu! Emekliye Mart'ta ek zam olmazsa... Memur ve emeklinin maaş zamları bir ayda buhar oldu! Emekliye Mart'ta ek zam olmazsa...

AA-20221221-29799839-29799838-AK_PARTI_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

MUHALEFETE 'BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ' TEPKİSİ: TEKRAR ŞAHİT OLDUK
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Bu bütçeyi de milletin bütçesi olarak hazırladık ve inşallah öyle de uygulayacağız. Vizyon, program ve proje yoksunu muhalefet partileri bütçe görüşmeleri sırasında da kifayetsizliklerini göstermeye devam etti. Cevabı defalarca verilmiş yalanları, iftiraları, çarpıtmaları temcit pilavı gibi tekrarlayan bir zihniyetin hesaplarına ve hezeyanlarına hep beraber tekrar şahit olduk.

"AVRUPA ŞU ANDA FELAKETLER YAŞIYOR"
Enerjide kurulu gücümüzü 3 katından fazla artırarak 103 bin megawatt'ın üzerine çıkardık. Yerli ve yenilenebilir enerji kurulu gücümüzü hızla geliştirerek yüzde 65 seviyesine yükselttik. Avrupa şu anda doğal gazda felaketler yaşıyor. Doğal gazı 81 il dahil 685 yerleşim yerimize yaygınlaştırdık. Karadeniz doğal gazını, Akkuyu NGS'nin ilk ünitesini vatandaşlarımızın hizmetine sunacak, yeni keşifler ve yatırımlarla enerjide dışa bağımlılığımızı tamamen ortadan kaldırana kadar çalışacağız.

Varsın birileri kendi içlerindeki kavgayı, rekabeti sürekli bize saldırarak örtmeye çalışsın. Milletimiz herkesi hakkın ve hakkaniyetin tartısına çıkartmayı, oradaki okkasına göre davranmayı gayet iyi bilir. Bu ülkeyi tek parti faşizmine, vesayetin cenderesine, terör örgütlerinin vahşetine bırakmayan milletimize olan güvenimiz tamdır.

Küresel krizlerin ülkemize olan yansımaları sebebiyle ortaya çıkan sıkıntıların yavaş yavaş hafiflediğini görüyoruz. Tüm dünya kriz dalgalarıyla boğuşurken biz ısrarla Türkiye'nin büyüme noktasındaki hedeflerimize ulaştık, ulaşıyoruz. Bu kararımızın ne kadar doğru olduğu her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Ekonomi programındaki tercihimiz sebebiyle bizi kıyasıya eleştirenler bile söylemlerini yumuşatmaya, kimileri hakkımızı teslim etmeye başladı.

AA-20221221-29799834-29799832-AK_PARTI_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

"ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA TEPETAKLAK AŞAĞI İNECEK"
Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığın maliyet artışları dışındaki fırsatçılığa dayalı sebeplerini ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcadık. Yılbaşından itibaren işçi, memur ve emekli maaşlarına yapılacak artışların fırsatçıların açgözlülüğü sebebiyle kısa sürede eriyip gitmesine rıza gösteremeyiz. Enflasyonu hızla düşürmenin önünde engel kalmadı. Önümüzdeki aylarda enflasyonun adeta tepetaklak aşağı ineceğine beraberce şahit olacağız. 2023'ü hayat pahalılığı belasından kurtuluşumuzun dönüm noktası haline getirelim istiyoruz.

Daha 'Bismillah' demeden 6 kafadan 6 ayrı sesin çıktığı, herkesin birbirinin arkasından iş çevirdiği, kavganın ayyuka yükseldiği bir garip masaya bu millet geleceğini teslim etmez.
"BAY KEMAL OĞLUNA SAHİP ÇIK"
Yasak kararını akılalmaz bir sevinçle, çak yaparak kutlayanları mı ararsınız, mitingi sosyal medyadan duyduğunu söyleyen genel başkanlar mı ararsınız, bitmemiş yargı kararı üzerinden siyasi mühendislik hesapları yapanlar mı ararsınız? CHP'nin başındaki zat dün çıkmış, 'Biz baba-oğul gibiyiz' diyor. Bay Kemal oğluna sahip çık. 'O kendisine başka ebeveynler arama peşinde' demeden duramadım.

AA-20221220-29792110-29792087-CHP_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

Kılıçdaroğlu, dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Ankara'daki grup toplantısına davet etmiş, toplantıda "Ekrem İmamoğlu ile baba-oğul ilişkisi gibiyiz. Kendisi CHP'nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır" ifadelerini kullanmıştı.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI! "YARIN YOLUNA KOYMUŞ OLACAĞIZ"
Yarın asgari ücret konusunu bakanımla beraber konuşup inşallah açıklayıp onu da yoluna koymuş olacağız.

Türkiye bu yılı yüzde 4-5 gibi bir büyümeyle kapatacak.
Geçtiğimiz günlerde Kızılelma ilk uçuşunu 5 saat havada kalarak başarıyla gerçekleştirdi. Birileri bu projeye sahip çıkmaya başladı, çok enteresan.

Bu ara birbirleriyle didişmekten memleketin milli projelerine sataşmaya fırsat bulamıyorlar.