CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT’a çok sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Be gafiller, be şerefsizler, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar siz mi beni korkutacaksınız?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TV 100’de katıldığı yayında SADAT reklamının gösterilmesine çok sert tepki gösterdi. Kendisine suikast tehdidi yapıldığını belirten Kılıçdaroğlu “Be gafiller, be şerefsizler, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar siz mi beni korkutacaksınız? Sizin önünüze diz çöküp yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı açıklamada konuyla ilgili şunları söyledi:

“Biliyorsunuz bir televizyon programına katıldım. Sayın Uğur Dündar davet etti. Kendisi duayen bir gazeteci. Sonra olanlar hepinizin malumu. Silahlı insanların olduğu reklamla güya beni tehdit ediyorlar. O resimdeki mesaj net. ‘Sizin için geleceğiz’ diyorlar. Benim için beyefendiler gelecekmiş. Şimdi halkım beni iyi dinlesin. Vatandaşımızın ne olup bittiğini anlamasını istiyorum. Bu paramiliter artıklar büyük bir sistemin sadece bir parçası. Her şeyin temelinde tek bir şey var: O da para. Para, doymayacakları kadar para. Doymadıkları, halkımızdan elde ettikleri para.

Bilmedikleri bir şey var. Bay Kemal asla ve asla yolundan dönmez. Son aşamaya geldik. Silah ve suikast tehditleri. Yeni değil. Uzun zamandır var. Be gafiller, be şerefsizler, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar siz mi beni korkutacaksınız? Sizin önünüze diz çöküp yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim. Hodri meydan. Gelin görüşelim. Açıkça söyleyeyim, Allah nasip ederse yaşarsak hayatınız boyunca görüp göreceğiniz en büyük kabusunuz olmaya devam edeceğim.”

EYT'de 3600 prim günü olanlar için karar verildi EYT'de 3600 prim günü olanlar için karar verildi