Bakanların rüşvet aldığı iddiası üzerine yürütülen 17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın itirafları hakkında açıklamada bulunan AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan eski Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak, ''Babacan ve Davudoğlu bu yolsuzlukla ilgili Bayraktar’ın söyledikleri itirafı yargıya taşımaları gerekir.'' dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Erdoğan'a yol verdi TBMM Başkanı Mustafa Şentop Erdoğan'a yol verdi

AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan eski Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak Yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelmeye devam ediyor.

"AK Parti'de görev almış kişilerin yüzde 90'ının ileride itirafçı olacağını" söyleyen Albayrak, son yaptığı paylaşımlarla 17-25 Aralık'ın ardından istifa etmek zorunda kalan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın itirafları sonrasında, "Davudoğlu, Babacan’da kesinlikle konuşmalı ve yargıya başvuruda bulunmalıdır" dedi.

Paylaşımlarında DEVA Partisi lideri Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na seslenen Albayrak, "İki kişinin bildiği sır, sır değildir. Sn Babacan ve Sn Davudoğlu bu yolsuzlukla ilgili Bayraktar’ın söyledikleri itirafı yargıya taşımaları gerekir. Yoksa bu töhmetten onlarda kamuoyunda itibar sıkıntısı yaşarlar. 83 milyonun hakkını korumak görevimizdir. Aydınlatılmalı" dedi.

Kemal Albayrak paylaşımlarında, Davutoğlu ve Babacan'ın 15-25 aralık'da Bayraktar'ın itirafları sonrasında kesinlikle konuşmaları ve bu konuyu yargıyı taşımaları gerektiğini belirtti.